28/03/2022
Space Jam 12 6 6 8 - 32 -
Μίνωες 23 22 22 19 - 86 -

Σε Σούπερ κατάσταση οι Μίνωες!

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετατρέψανε οι Μίνωες το παιχνίδι απέναντι στην Space Jam, καθώς το απογευματάκι του Σαββάτου 26 Μαρτίου στο Κάρβουνο, πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση και επικράτησαν με το ευρύ 32 – 86.

Οι Μίνωες πήραν τον έλεγχο από το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα και με μπροστάρηδες στην επίθεση τους Δημόπουλο με 8, Παγώνα με 7 και Χαϊδάκη , Παπαστάμο με 4 πόντους αντίστοιχα, ξέφυγαν 12 – 23. Για την Space Jam , ξεχώρισε ο Γεννάρας με 4 πόντους και από 3 έβαλαν Πέτσας και Νάστος.

Η Μίνωες ήταν ασταμάτητοι και στην δεύτερη περίοδο, με την πιτσιρικαρία να τρέχει συνέχεια μες στο γήπεδο, τον Κυριακόπουλο είναι πρώτος σκόρερ με 6 πόντους και τους Παπαστάμο, Δημόπουλο Χαϊδάκη να ακολουθούν με 4. Για την άστοχη Space Jam, από δύο πόντους έβαλα Γεννάρας, Νάστος και Κολέογλου , με το σκορ ημιχρόνου να είναι 18 – 45.

Με τον ίδιο τρόπο κυλούσε και η τρίτη περίοδος, με την διαφορά να αυξάνεται διαρκώς. Ένα τρίποντο με τον Μαυροσκότη έβαλαν οι γηπεδούχοι και δύο καλάθια με Νάστο και Γεννάρα, ενώ τους φιλοξενούμενους οδηγούσαν κυρίως οι Παγώνας με 7 και Κυριακόπουλος με 5 πόντους αντίστοιχα, για το 24-67.