01/07/2021
Old School 12 19 17 17 - 65 -
Hall of Fame 25 15 15 17 - 72 -

Σεφτέ στις νίκες για την Hall of Fame!

Στο κλειστό των Μελισσίων  για το πρωτάθλημα της Summer Basketaki League, η Hall of FAME πέτυχε τη πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα , καθώς επιβλήθηκε των Old School με 72-65 .

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχισαν να έχουν σε καταπληκτική μέρα τον Περικλή Φλούδα  , ο οποίος βοήθησε και στις δύο πλευρές του παρκέ , πίεσε στην άμυνα ,  , πήρε ριμπάουντ ,μοίρασε ασίστ και έβγαλε αιφνιδιασμούς τελειώνοντας την αναμέτρηση με 17 πόντους  .Ενδεικτικό της ολοκληρωμένης εμφάνισης που πραγματοποίησε είναι το γεγονός οτι σε σαράντα λεπτά αγώνα δεν έκανε ούτε ένα λάθος .

Το πρώτο δεκάλεπτο άνηκε ολοκληρωτικά στους  γηπεδούχους, καθώς προηγήθηκαν στα μέσα του δεκαλέπτου  ,12-2 και 14-4 ,  με το τέλος της περιόδου να τους βρίσκει μπροστά με δεκατρείς πόντους διαφορά, 25-12 . Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Φλούδας με 13 πόντους , ενώ από τους φιλοξενούμενους ο Χατζηαργύρης είχε 7 .

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα καθ’ όλη τη διάρκεια του , καθώς βρέθηκαν να προηγούνται ακόμη και με δεκαέξι πόντους διαφορά, 30-14 και 35-19 , με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου να έχουν πάρει κεφάλι στο σκορ  με διαφορά 9 πόντων , 40-31.Οι Μαυρίδης και Χόντος είχαν 5 και 4 πόντους αντίστοιχα , ενώ από τους Old school o Γιώργος Καρακίτσος ήταν εκπληκτικός πετυχαίνοντας 10  .

Το τρίτο δεκάλεπτο η Hall of Fame έστειλε εκ νέου τη διαφορά σε διψήφια  επίπεδα  , 50-36 και 53-37 , με τους φιλοξενούμενους να απαντούν και με ένα επιμέρους 0-11 να μειώνουν στους 5 πόντους , 53-48 ,  με τον Χόντο να κάνει το 55-48, όπου ήταν και το τελικό σκορ της τρίτης περιόδου . Πρώτος σκόρερ σε αυτό το διάστημα από τη πλευρά της Hall of FAME ήταν ο Σταυρόπουλος με 5 πόντους , ενώ τους ίδιους ακριβώς πέτυχε και ο Γιώργος Προβατάς απo τους Old School .

Στη τελευταία στροφή της αναμέτρησης οι φιλοξενούμενοι  πίεσαν ακόμη περισσότερο στην άμυνα και με τους Καρακίτσο και Σταύρου να πετυχαίνουν μεγάλα καλάθια  έφεραν το παιχνίδι στη μία κατοχή ,64-62, με την αντίδραση της Hall oF Fame να είναι άμεση , καθώς με ένα επιμέρους 6-0 έκαναν 70-62 και με ένα καλάθι του Καρτάνου να παίρνουν  τη πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα με τελικό σκορ το 72-65 .

Hall of brand mvp της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Περικλής Φλούδας με 18 πόντους , 4 ριμπάουντ , 3 ασίστ , 2 κλεψίματα και μόλις ένα λάθος , ενώ από τους ηττημένους ο Γιώργος Πρόβατας  είχε 7 πόντους  7 ριμπάουντ και 2 λάθη .

H Hall of Fame είχε συνολικά 22/38 δίποντα , 6/27 τρίποντα , 10/18 βολές , 32 ριμπάουντ , 19 ασίστ , 8 κλεψίματα και 7 λάθη , ενώ οι Old School είχαν 15/35 δίποντα , 9/27 τρίποντα , 8/11 βολές , 41 ριμπάουντ , 14 ασίστ  , 5 κλεψίματα , 1 κόψιμο και 10 λάθη .

Hall of Fame (Σταυρόπουλος) : Κατσιάπης 10  , Φλούδας 18  , Αγγελόπουλος  2  , Χόντος 10 , Καρτάνος 8 , Σταυρόπουλος 9 , Κριθαρούλας 7  , Μαυρίδης 8 .

Old School (Καρακίτσος ) :  Ντόρντας  , Μπούκας 3 , Σταύρου 14 , Προβατάς 7 , Καρακίτσος 13, Ηλιάδης 6 , Μπινιάρης12 , Φιλιππόπουλος  , Χατζηαργύρης 12

Τι μας άρεσε :H πολύ καλή εμφάνιση που πραγματοποίησε ο Περικλής Φλούδας  καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης!