15/02/2024
Δεν έχει 13 21 23 17 - 74 -
Golden Steak Evosmos 13 19 20 12 - 64 -

Σημαντική νίκη για τους Δεν Έχει!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν μια πραγματική μάχη, με τις δύο ομάδες να παλεύουν για κάθε πόντο. Οι καλύτεροι παίκτες των Δεν Έχει, οι Μυλωνάς Νίκος και Μυλωνάς Γιώργος, έδειξαν τις δεξιότητές τους στο γήπεδο, ενώ οι Γιαννούσης και Καφρίτσας ανταποκρίθηκαν για τους Golden Steak. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε ισοπαλία 13-13, δείχνοντας τον αμοιβαίο σεβασμό και την ανταγωνιστικότητα των δύο ομάδων.

Καθώς ο αγώνας προχωρούσε στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ένταση ανεβαίνει στα ύψη. Και οι Δεν Έχει και οι Golden Steak παλεύουν σε κάθε εκαστό του γηπέδου για την υπεροχή. Οι Μυλωνάς Νίκος και Μυλωνάς Γιώργος συνεχίζουν να είναι οι ηγέτες των Δεν Έχει, ενώ οι Γιαννούσης και Καφρίτσας δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό για τους Golden Steak. Το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με την ομάδα των Δεν Έχει να έχει ελαφρύ προβάδισμα, με σκορ 34-32.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν ένα σημαντικό σημείο του αγώνα, καθώς οι Δεν Έχει κάνουν μια εκρηκτική εμφάνιση. Οι Μυλωνάς Νίκος και Μυλωνάς Γιώργος εμφανίζονται ακόμα πιο αποφασιστικοί, ενώ η ομάδα τους λειτουργεί σαν συντονισμένη μονάδα. Παρά τις προσπάθειες των Golden Steak να αντιδράσουν, οι Δεν Έχει καταφέρνουν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 57-52 υπέρ των Δεν Έχει.

Καθώς φτάνουμε στο τέλος του αγώνα, οι Δεν Έχει επιβεβαιώνουν την υπεροχή τους. Παρά τις προσπάθειες των Golden Steak να αντισταθούν, οι Δεν Έχει διατηρούν τον έλεγχο του παιχνιδιού και καταλήγουν σε μια εντυπωσιακή νίκη με το τελικό σκορ να δείχνει 74-64.

MVP αναδείχθηκε ο Νίκος Μυλωνάς ο οποίος πέτυχε 38 πόντους και κατάφερε να μαζέψει 7 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τον Evosmo είναι ο Δημήτρης Γιαννούσης ο οποίος έκανε Double Double με 23 πόντους και 19 ριμπάουντ.

Δεν Έχει: Μυλωνάς Γ. 12 (2) , Μυλωνάς Ν. 38 (7) , Κοντολέων 6 (2) , Λάμπρου 4 , Βρακάς 9 (3) , Κίκας 2 , Πινακιώτης 3

Golden Steak Evosmos: Γιολβάνης 10 (3) , Παναγιωτούνης 2 , Μπρακόπουλος , Μαυρένης , Λουκίδης 4 , Καφριτσας 10 (1) , Γιαννούσης 23 , Τρέμμας 10 (1) , Ζλατανος 5