23/10/2021
Salonica Titans 12 11 16 14 - 53 -
Sintrim Team 3 6 12 13 - 34 -

Σημαντική νίκη για τους Τιτάνες!

Έχοντας το προβάδισμα στο σκορ καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα, οι Τιτάνες τα κατάφεραν και επιβλήθηκαν σχετικά εύκολα των Sintrim Τeam.

Οι τυπικά γηπεδούχοι Titans μπήκαν δυνατά από την αρχή του αγώνα στο παιχνίδι και με μπροστάρη στο πρώτο δεκάλεπτο τον Αξά που πέτυχε έξι πόντους με ένα τρίποντο, κατάφεραν να χτίσουν μια σημαντική διαφορά. Από τους Sintrim, δύο πόντους πέτυχε ο Κατσαούνης. Σκορ περιόδου 12-3.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν πιο ισορροπημένο, με τους γηπεδούχους όμως να το κερδίζουν και αυτό στο κομμάτι του σκορ. Αυτή τη φορά ανέλαβε ο Τράκας, ο οποίος με επτά προσωπικούς πόντους (ένα τρίποντο), διεύρυνε τη διαφορά για την ομάδα του. Κατσαούνης με τέσσερις πόντους για τους Sintrim, με τον Σβεντσίδη να τον ακολουθεί με δύο. Σκορ περιόδου 11-6.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Sintrim έπαιξαν πιο απελευθερωμένα, κάτι που τους βοήθησε να πετύχουν περισσότερους πόντους. Λαδόπουλος και Μαυράης ηγήθηκαν στο σκοράρισμα για την ομάδα τους, με τον πρώτο να πετυχαίνει ένα τρίποντο και τον δεύτερο τρεις πόντους με μία βολή. Για τους Τιτάνες, πέντε πόντους με ένα τρίποντο πέτυχε ο Αξάς και τέσσερις πόντους ο Μάρκος. Σκορ περιόδου 16-12.

Το τελευταίο δεκάλεπτο είχε περισσότερο διαδικαστικό χαρακτήρα, καθώς οι φιλοξενούμενοι δε κατάφεραν να απειλήσουν τους Τιτάνες. Τέσσερις πόντοι για τον Σβεντσίδη και πέντε για τον Καλαθά με το τελικό σκορ να γράφει 53-34

Τιτάνες: Λάππας 5, Παταπούδης 5, Τράκας 8(1), Τσιβελεκίδης 2, Βανδήρας 2, Νούτσιας 3, Καλαντζής 2, Καλαθάς 9, Τσουφλίδης 6, Αξάς 11(2).

Sintrim Team: Λαδόπουλος 5(1), Λιβέρης 1, Μαυράκης 3, Καραουλάνης 2, Κατσαούνης 8, Καρακώστας 5(1), Μπούζης, Μαρκούλης 2, Σβεντσίδης 8, Μάρκος.