06/02/2024
Cartel BC 18 11 11 9 - 49 -
Sky is the limit 13 6 13 12 - 44 -

Σημαντική βαθμολογικά νίκη για τους Cartel BC!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με την ομάδα των Cartel BC να προηγείται με 18-13. Ο αγώνας ξεκίνησε με πολύ ένταση, καθώς οι παίκτες από τις δύο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια και δεν έλειψαν οι εντυπωσιακές φάσεις. Οι Δάλπας και Λαΐνας από τους Cartel BC ηγήθηκαν της ομάδας τους με εντυπωσιακές επιδόσεις.

Αλλαγή τέμπο και ταχυτήτων καθώς σε αυτή τη δεύτερη περίοδο με το τέμπο να πέφτει και τις ομάδες να κάνουν μεγάλες και αργές επιθέσεις . Σε αυτή τη περίοδο οι Cartel BC ήταν αυτοί που συνέχισαν να ελέγχουν τον ρυθμό και να αυξήσουν λίγο ακόμα την διαφορά μέσω των Δάλπα, Λαΐνα και Τενώκη διαμορφώνοντας έτσι το σκορ ημιχρόνου σε 29-19.

Το τρίτο δεκάλεπτο είδε μια ελαφρά αντίσταση από τους Sky is the limit, οι οποίοι προσπάθησαν να επανέλθουν στο παιχνίδι. Οι Καραδήμος και Καρυοφύλλης επέδειξαν το ταλέντο τους, καταφέρνοντας να μειώσουν τη διαφορά στο σκορ. Ωστόσο, οι Cartel BC διατήρησαν τον έλεγχο, με τους Δάλπα και Λαΐνα να συνεχίζουν να προηγούνται. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 40-32.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Sky is the limit επέδειξαν αντοχή και αποφασιστικότητα προκειμένου να προσπαθήσουν να ανατρέψουν την κατάσταση. Παρόλα αυτά, οι Cartel BC κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους με ευφυείς επιθέσεις και ασφαλείς άμυνες. Το τελευταίο σφύριγμα έπεσε με τους Cartel BC να κατακτούν τη νίκη με σκορ 49-44.

MVP αναδείχθηκε ο Κωνσταντίνος Δάλπας ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 17 πόντους και 22 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους Sky is the limit είναι ο Χρήστος Καραδήμος ο οποίος έβαλε 19 πόντους και μάζεψε 8 ριμπάουντ.

Cartel BC: Βαλιάσης, Γεωργιάδης 3, Δάλπας 17(2), Ζωγράφος 4, Καλογιαννίδης 2, Κυρίτσης, Λαΐνας 7(1), Μπακάλης, Τενώκης 6, Χατζηιωάννου 4, Χορόζογλου 6(2)

Sky is the limit: Καραδήμος 19, Καρυοφύλλης 8(1), Κοτζαδάμης 6, Κούτσαρης 2, Λεφάκης 5(1), Νάσκος 2, Τσάνης 2