12/02/2024
Salonica Old Stars 18 13 12 14 - 57 -
Sky is the limit 7 17 10 16 - 50 -

Συνέχισαν με νίκη οι Salonica Old Stars!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ξεκίνησε με έντονη ενέργεια από την πλευρά των Old Stars Salonica. Οι παίχτες της ομάδας ειδικά ο Καραλής και ο Σαραφίδης, έδειχναν αποφασισμένοι να δώσουν τον καλύτερό τους εαυτό στο γήπεδο. Με εξαιρετική άμυνα και αποτελεσματικές επιθέσεις, οι Old Stars Salonica κατάφεραν να ολοκληρώσουν το πρώτο δεκάλεπτο με διψήφια διαφορά, καθιστώντας το σκορ 18-7.

Στο ίδιο μήκος κύματος και η δεύτερη περίοδος με το τέμπο να παραμένει γρήγορο. Σε αυτή τη περίοδο οι Sky is the limit κυριάρχησαν σε όλους τους τομείς του παιχνιδιού και ήταν αυτοί που κατάφεραν να ελέγξουν τον ρυθμό και να μειώσουν την διαφορά μέσω των Λεφάκη, Κοτζαδάμη και Καρυοφύλλη διαμορφώνοντας έτσι το σκορ ημιχρόνου σε 31-24.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, η ομάδα των Old Stars Salonica κατάφεραν να αναδειχθούν σε κυρίαρχο παράγοντα του αγώνα. Οι Λεφάκης και Καρυοφύλλης των Sky is the limit προσπάθησαν να αντισταθούν, αλλά η ομάδα των Old Stars Salonica επέδειξε εμπειρία και αποφασιστικότητα με τις όμορφες επιθετικές συνεργασίες να είναι αυτές που ξεχωρίζουν. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 43-34 υπέρ των Old Stars Salonica.

Το τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα ήταν γεμάτο ένταση και αγωνία. Οι Sky is the limit προσπάθησαν να ανατρέψουν το παιχνίδι και πλησίασαν στο σκορ. Ωστόσο, οι Old Stars Salonica διατήρησαν τον έλεγχο του αγώνα και τελικά τον κέρδισαν με το σκορ να δείχνει 57-50.

MVP του αγώνα είναι ο Φώτιος Καραλής ο οποίος άγγιξε το Triple Double έχοντας 18 πόντους, 14 ριμπάουντ και 5 ασίστ.

Πρωταγωνιστής για τους Sky is the limit είναι ο Αργύριος Λεφάκης ο οποίος έβαλε 9 πόντους και μάζεψε 7 ριμπάουντ.

Salonica Old Stars: Βλάχος 4, Γαϊτάνης 2, Καραλής 18(1), Λαθουράκης 3(1), Μαστρογιάννης, Ματούλας 7(1), Μπέτσιος 2, Σαραφίδης 11(3), Τροκάνας 10

Sky is the limit: Καρυοφύλλης 9(1), Καφάσης 7, Κοτζαδάμης 9, Λάτσιος 3(1), Λεφάκης 9(1), Νάσκος 5, Πέτκος, Τσάνης 8(2)