02/11/2022
Χάνειball 15 12 8 10 - 45 -
Singular Logic 9 14 10 4 - 37 -

Συνεχίζει το νικηφόρο σερί η Χάνειball!

Συνεχίζει το σερί νικών η Χάνειball καθώς κέρδισε την Space Hellas 2 στο κλειστό γήπεδο του Σπάρτακου με τελικό σκορ 45-37.

Νευρικό ξεκίνημα για τις δυο ομάδες στην επίθεση στην αρχή του παιχνιδιού. Η Space Hellas 2 βρήκε πιο γρήγορα τον ρυθμό στην επίθεση με πρωταγωνιστή τον  Κώστα Χριστόπουλο ο οποίος πέτυχε 6 πόντους . Από τους Χάνειball ξεχώρισε στην επίθεση ο Καπλάνης. Το δεκάλεπτο έληξε με σκορ 15-9.

Στην δεύτερη περίοδο η Χάνειball έλεγχε το παιχνίδι , είχε παγιώσει μια διαφορά που κυμαινόταν από 4 έως 6 πόντους .Πρωταγωνιστής στην περίοδο συνέχισε να είναι ο Κώστας Χριστόπουλος ,ο οποίος πίεζε στην άμυνα , έκλεβε μπάλες και έβαλε 7 πόντους . Ο Καπλάνης συνέχιζε να ευστοχεί στην επίθεση , σκοράροντας 7 πόντους . Το ημίχρονο τέλειωσε με σκορ 27-23.

Στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου , αλλάξαν πρόσωπο σε  άμυνα και επίθεση . Ο Καραφώτης οργάνωνε έξυπνα τις επιθέσεις τους , ισορροπήσαν το παιχνίδι και κατάφεραν να κλείσουν το δεκάλεπτο χάνοντας μόνο με 2 πόντους διαφορά .Οι Παλιοκώστας και Δευτεραίος πέτυχαν από 4 πόντους έκαστος .Η τρίτη περίοδος έληξε με σκορ 35-33.

Στην τέταρτη περίοδο η Χάνειball ξεκίνησε καλύτερα , με τους Κώστα Χριστόπουλο του Κώστα και Κώστα Χριστόπουλο του Ξενοφώντα να πιέζουν στην άμυνα , δυσκόλευαν  αρκετά τους Space Hellas 2, πήραν ξανά μια διαφορά 5 πόντων και την διατήρησαν μέχρι τέλους , παίρνοντας την νίκη με τελικό σκορ 45-37.

Betsson mvp της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Κώστα Χριστόπουλος του Ξενοφώντα  με 13 πόντους ,2/2 ελεύθερες βολές , 4/6  δίποντα ,1/4 τρίποντα , 5 ριμπάουντ , 7 κλεψίματα  και 3 ασιστ   ενώ για τους ηττημένους ο Δημήτρης Παλιοκώστας   είχε 10 πόντους 5/16 δίποντα , 0/1 τρίποντα , 9 ριμπάουντ   και 3  κλεψίματα.

Οι νικητές είχαν 5/14 ελεύθερες βολές 17/40 δίποντα 2/15  τρίποντα , 39 ριμπάουντ, 9 ασιστ και  17 κλεψίματα ενώ οι ηττημένοι είχαν 5/6 ελεύθερες βολές , 13/50 δίποντα , 2/13 τρίποντα , 40 ριμπάουντ , 8 ασιστ και 11 κλεψίματα.

Χάνειball(Κωνσταντίνος Χριστόπουλος) :  Κότσιφας 2,  Κωνσταντίνος του Σεραφείμ Χριστόπουλος 13(1), Κωνσταντίνος Χριστόπουλος 18 (1), Γιάννης Χριστόπουλος 4, Μπελεφάντης , Δημήτρης Χριστόπουλος 8 , Ταβουλαρέος  .

Space Hellas (Ντουμάνης): Αυγερινός 4 , Καπλάνης 10 (2), Καραφώτης 5 , Μαρίνος , Μουρσιώτης, Μόκας , Παλιοκώστας 10, Δευτεραίος 8

Τι μας άρεσε : το πάθος για την νίκη και από τις δυο ομάδες!