03/03/2024
Τα Βουνά Ath 14 7 13 18 - 52 -
Los Lampriniers 15 20 19 18 - 72 -

Συνεχίζεται το σερί νικών για τους Los Lampriniers!!

Στο πρώτο δεκάλεπτο μπήκαν δυναμικά στο γήπεδο και οι δύο ομάδες. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με 2 εύστοχα τρίποντα από τους Κωνσταντίνου και Μπαμπάνη, ενώ σκόραραν και μέσα από το ζωγραφιστό με τους Χόντο και Φιλντίση. Οι Μοβ έβγαλαν αντίδραση και πέρασαν μπροστά στο σκορ, με τους Κονδύλη,  Γκαραγκάνη και Ευγενεία να διαμορφώνουν το 14-15.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι  Los Lampriniers μπήκαν στο παρκέ με κεκτημένη ταχύτητα. Η είσοδος του Βαμβακά έδωσε πνοή στους μοβ, αφού ήταν αλάνθαστος σε σουτ εντός πεδίας. Με αυτόν τον τρόπο και σε συνδυασμό του γρήγορου μπάσκετ που έπαιζαν, οι Los Lampriniers αύξησαν τη διαφορά στο +14. Από την άλλη τα Βουνά αυτό που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο σκορ με τους Κωνσταντίνου και Χόντο.

Μετά την ανάπαυλα, οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλευτήκαν τη δύναμη των Κονδύλη και Ευγενεία,  χτυπώντας την αντίπαλη άμυνα κοντά στο καλάθι. Επίσης, έτρεξαν στους αιφνιδιασμούς με τον Αντωνόπουλο να πετυχαίνει έξι πόντους. Τα Βουνά από την άλλη έδειχναν βραχυκυκλωμένα, χωρίς να βγάλουν κάποια αντίδραση, με τη διαφορά να εκτοξεύεται στους 20 πόντους (34-54).

Τα Βουνά μπήκαν στην τελευταία περίοδο με ένα σερί 7-0, ενώ στη συνέχεια σκόραραν οι Χόντος και Κωνσταντίνου. Οι φιλοξενούμενοι όμως δεν το άφησαν εκεί, καθώς συνέχισαν τις γρήγορες επιθέσεις και ξαναέφεραν τη διαφορά στο +20. Πρωταγωνιστές των Los Lampriniers ήταν οι Γρύλλης,  Αντωνόπουλος και Κονδύλης, με τον φωτεινό πίνακα να αναγράφει το τελικό 52-72.

Betsson MVP αναδείχθηκε ο Αντωνόπουλος Παναγιώτης με 13 πόντους, 6 ασίστ και 3 ριμπάουντ. Από την αντίπερα όχθη ξεχώρισε ο Χόντος Παναγιώτης με 19 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Βουνά (Χόντος): Γκραίκος,  Κωνσταντίνου 15, Μπαμπάνης 10, Μπούτσικας, Παναγιωτόπουλος Παρασκευάς,  Παναγιωτόπουλος Δημήτρης  2,  Ράλλης,  Τουρλιούμης 4, Φιλντίσης 2, Χόντος 19.

Los Lampriniers (Γρύλλης): Αντωνόπουλος Αθανάσιος 4, Αντωνόπουλος Παναγιώτης 13, Βαμβακάς 9, Βασιλάκης 7, Γκαραγκάνης 4, Γκόλιας 3, Γρύλλης 6, Ευγενείας 9, Κάτσης, Κονδύλης 11, Σπηλιωτόπουλος 6.

Τι μας άρεσε: Η εκρηκτική εμφάνιση των Los Lampriniers!