08/04/2024
Monstars 26 11 24 22 - 83 -
Best ΩΧ 12 11 10 9 - 42 -

Συνεχίζουν να εντυπωσιάζουν οι Monstars!

Η αναμέτρηση μεταξύ των Monstars και των Best ΩΧ ξεκίνησε με έναν εντυπωσιακό τρόπο για την ομάδα των Monstars. Οι Χατζηϊωάννης, Αργυρίου και Στράντζαλης Εμμανουήλ δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στους αντιπάλους τους. Με αποφασιστικότητα και συνεργασία, η ομάδα των Monstars κατάφερε να πάρει το προβάδισμα με σκορ 26-12 στο πρώτο δεκάλεπτο.

Καθώς το παιχνίδι προχωρούσε στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ομάδα των Monstars συνέχισε να επιδεικνύει την ανωτερότητά της. Οι παίκτες τους επέδειξαν εξαιρετικές επιδόσεις τόσο στην επίθεση όσο και στην άμυνα, αναγκάζοντας τους Best ΩΧ σε δύσκολες επιθέσεις. Το σκορ ανέβηκε στο 37-23 υπέρ των Monstars.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, η ομάδα των Best ΩΧ βρέθηκε αντιμέτωπη με μια πολύ απαιτητική κατάσταση. Παρά τις προσπάθειές τους, δεν κατάφεραν να αντιστρέψουν την τάση του παιχνιδιού. Οι Χατζηϊωάννης, Στράντζαλης Εμμανουήλ και Αγατσιώτης Αντώνης συνέχισαν να κυριαρχούν, με αποτέλεσμα το σκορ να ανέβει στο 61-33 υπέρ των Monstars.

Καθώς έφτασε το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, η ομάδα των Monstars διατήρησε τον έλεγχο του παιχνιδιού. Οι Χατζηϊωάννης, Στράντζαλης Εμμανουήλ και Αγατσιώτης Αντώνης συνέχισαν να επιδεικνύουν την τεχνική και την αποφασιστικότητά τους, ενώ οι Best ΩΧ δεν κατάφεραν να βρουν λύσεις στα προβλήματά τους. Το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με σκορ 83-42 υπέρ των Monstars.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Βασίλειος Χατζηϊωάννης ο οποίος άγγιξε το Triple Double έχοντας 21 πόντους, 10 ριμπάουντ και 9 ασίστ.

Πρωταγωνιστής για τους Best ΩΧ είναι ο Χαράλαμπος Σειταρίδης ο οποίος έβαλε 8 πόντους και πήρε 12 ριμπάουντ.

Monstars: ΑγατσιώτηςΑντ. 9(1), ΑγατσιώτηςΚ. 4, Αικατερίνης 3, Αμπατζής 6(2), Αργυρίου 10(2), Μηνασίδης 4, Πανόπουλος, Πετάβρατζης 2, ΣτράντζαληςΝ. 11(3), ΣτράντζαληςΕμ. 13(1), Χατζηϊωάννης 21(2)

Best ΩΧ: Αΐβαζίδης 2, ΑνδρεάδηςΑ. 12 ,ΑνδρεάδηςΓ. 3(1), Βραχνός 3, Κοχρτσιλίδης 4 ,Λεπτοκαρόπουλος 4, Μπόκας, Σειταρίδης 8, Τικτόπουλος 6