12/03/2024
Δεν έχει 7 9 9 20 - 45 -
Salo Nics 17 9 23 9 - 58 -

Συνεχίζουν το σερί τους οι Salo Nics!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ήταν μια απόδειξη της καλής κατάστασης των Salo Nics. Οι παίκτες Σπανός, Τέγος και Τέντσος επέδειξαν ένα απίστευτο επίπεδο συνεργασίας και ατομικής επίδοσης, οδηγώντας την ομάδα τους σε μια εντυπωσιακή διαφορά στο σκορ. Από την άλλη πλευρά, οι Δεν Έχει προσπάθησαν να ανταπεξέλθουν, αλλά βρέθηκαν να αντιμετωπίζουν μια ιδιαίτερα αποτελεσματική άμυνα και δυνατές επιθέσεις από τους αντιπάλους τους.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν ακόμα πιο ανταγωνιστικό. Οι δύο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια και οι Γιαννακούδης και Κοντολέων των Δεν Έχει και οι Σπανός και Τέγος των Salo Nics συνέχισαν να προσπαθούν να κερδίσουν το προβάδισμα. Το δεύτερο δεκαλέπτο έληξε με το σκορ να δείχνει 16-26 υπέρ των Salo Nics, καθιστώντας τον αγώνα ακόμα πιο συναρπαστικό.

Το τρίτο δεκάλεπτο είχε μια απρόσμενη εξέλιξη, καθώς οι Salo Nics αύξησαν το σκορ στο 25-49. Οι Σπανός, Τέγος και Γκόζης έδειξαν εξαιρετική απόδοση και αποσπάστηκαν από τους αντιπάλους τους. Οι Δεν Έχει ήταν αντιμέτωποι με μια δύσκολη πρόκληση, καθώς προσπάθησαν να επανέλθουν στον αγώνα.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Δεν Έχει προσπάθησαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι, αλλά οι Salo Nics δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης. Παρά την αξιοσημείωτη προσπάθεια των γηπεδούχων, οι Salo Nics διατήρησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού και κατάφεραν να κερδίσουν τον αγώνα με σκορ 45-58.

Ο τίτλος του MVP πέρασε στα χέρια του Αστέριος Σπανός ο οποίος έβαλε 24 πόντους και πήρε 7 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τους Δεν Έχει είναι ο Κωνσταντίνος Κοντολέων ο οποίος μάζεψε 11 ριμπάουντ και μοίρασε 6 ασίστ.

Δεν Έχει: Γιαννακούδης 22(6), Κίκας 5(1), Κοντολέων 3(1), Λάμπρου, Μουλικάς 9(1), Παντάλης 6, Πινακιώτης, Σαλασάσογλου

Salo Nics: Γκόζης 6, Δημητριάδης, Πατίκας 5(1), Πούλιος 6, Σπανός 24(3), Στεργιόγλου, Συνδικιώτης, Τάσσιος 3(1), Τέγος 11(1), Τέντσος 3(1), Τουτσάρης