14/10/2023
SKG Bugs 22 33 20 16 - 91 -
Yugoπλάστιγγα 10 18 22 25 - 75 -

SKG Bugs από την αρχή μέχρι το τέλος!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ολοκληρώθηκε με το σκορ 22-10 υπέρ των SKG Bugs. Οι παίκτες των Bugs δείχνοντας την εξαιρετική τεχνική τους και το συντονισμένο παιχνίδι τους, κατάφεραν να προηγηθούν με άνεση. Η εκπληκτική άμυνά τους δημιούργησε προβλήματα στους Yugoπλάστιγγα.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν εξίσου εντυπωσιακό, με τους SKG Bugs να διατηρούν τον έλεγχο του αγώνα και να ολοκληρώνουν το δεκάλεπτο με σκορ 55-28. Η διαφορά στο σκορ δείχνει την υπεροχή της ομάδας στον αγωνιστικό χώρομε τους Παπαδόπουλο και Οικονόμου να πρωταγωνιστούν στην επίθεση.

Το τρίτο δεκάλεπτο είχε ταρακουνήσεις, καθώς οι Yugoπλάστιγγα προσπάθησαν να επαναφέρουν το ματς στα ίσια με τους Κεσίδη και Παπαδάμου να βοηθούν. Ωστόσο, οι SKG Bugs διατήρησαν το προβάδισμά τους και το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 75-50.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι Yugoπλάστιγγα προσπάθησαν ακόμη μια φορά να αντιστρέψουν το ματς, αλλά οι SKG Bugs παρέμειναν ανθεκτικοί. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με το σκορ 91-75 υπέρ των SKG Bugs, καθιστώντας τους νικητές του αγώνα.

MVP του αγώνα είναι ο Νίκος Παπαδίπουλος ο οποίος άγγιξε το Double Double καθώς είχε 25 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Ενώ για τους Yugoπλάστιγγα άξιος αναφοράς είναι ο Κωνσταντίνος Κεσίδης ο οποίος έκανε Double Double καθώς είχε 22 πόντους και 11 ριμπάουντ.

SKG Bugs: Ξάνθος , Δασκάλου 11 , Παπαδόπουλος 25 (4) , Αθανασιάδης 13 (2) , Λεφας 11 , Μπούφος , Παπαδόπουλος 8 (1) , Οικονόμου 23 (3)

Yugoπλάστιγγα: Κεσίδης 22 (5) , Καπετάνιος 10 , Παρταλίδης 2 , Κουμάλας 7 (1) , Στέφας 7 , Γιάνναρος 4 (1) , Παπαδάμου 14 (1) , Μυτάκος 9