21/09/2020
Gunners 28 13 18 20 - 79 -
Drunk Team 12 17 21 15 - 65 -

Σοβαροί Gunners πήραν το ροζ φύλλο!

Σε μια πολύ όμορφη αναμέτρηση που διεξήχθη στο κλειστό του Σεφ, οι Gunners πήραν τη νίκη με 79-65 απέναντι στην Drunk Team, στα πλαίσια της πρώτης αγωνιστικής του κυπέλλου της διοργάνωσης.

Ένας πολύ ενεργητικός Ακουμιανάκης εμφανίστηκε στις αρχές του παιχνιδιού, αναλαμβάνοντας τις περισσότερες επιθέσεις των Gunners, με τον Ζούρο να είναι κυρίαρχος στον τομέα των ριμπάουντ, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να προηγηθούν με 28-12 στο πρώτο δεκάλεπτο.

Ένα τρίποντο του Μουλαρόγιαννη και τρεις όμορφες ενέργειες από Σταυρόπουλο και Μήτσικα κράτησαν τους φιλοξενούμενους σε απόσταση βολής, καθώς η διαφορά πήγε να ξεφύγει με τους Σιαμπάνη και Ακουμιανάκη να συνεχίζουν να είναι θετικοί για Gunners, με το ημίχρονο να κλείνει στο 41-29.