Brokers 21 22 23 19 - 85 -
Royal Cardinals 17 27 14 14 - 72 -

Σπουδαία εμφάνιση και νίκη για τους Brokers!

Εξαιρετική εμφάνιση των Brokers οι οποίοι έχοντας σε τρομερή μέρα τον Κολοκοτρώνη, κατάφεραν να ξεπεράσουν το εμπόδιο των πάντα επικίνδυνων Royal Cardinals.

Στη πρώτη περίοδο ο παίκτης των τυπικά γηπεδούχων πέτυχε 19 πόντους με δύο τρίποντα, από τους συνολικά 21 πόντους της ομάδας του. Στην αντίπερα όχθη ο Νίκος Χατζηβρέττας σκόραρε επτά πόντους με ένα τρίποντο. Σκορ δεκαλέπτου 21-17.

Στη δεύτερη περίοδο ήρθε η σειρά των Royal Cardinals να κάνουν την αντεπίθεσή τους. Χατζηβρέττας, Καπουλας και Τσακαλαίδης κουβάλησαν την ομάδα τους στο σκοράρισμα. Από τους φιλοξενούμενους ο Κολοκοτρώνης είχε άξιο συμπαραστάτη του τον Τάσο Βλάχο. Σκορ περιόδου 22-27.

Στην επανάληψη, θα σας κάνει εντύπωση, αλλά ο Κολοκοτρώνης και πάλι πέτυχε 10 πόντους με δύο τρίποντα και μαζί με τον Μαυρομανώλη που πέτυχε δύο τρίποντα, οδήγησαν την ομάδα τους στο να αποκτήσει μια μικρή διαφορά. Για τους Καρδινάλιους ο Χατζηβρέττας πέτυχε έξι πόντους με ένα τρίποντο. Σκορ περιόδου 23-14.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο δεν άλλαξαν και πολλά. Οι τυπικά γηπεδούχοι διεύρυναν λίγο ακόμα τη διαφορά με τη βοήθεια του Βλάχου ο οποίος πέτυχε 13 πόντους με τρία τρίποντα. Οι φιλοξενούμενοι είχαν πλουραλισμό στο σκοράρισμά τους, με έξι παίκτες τους να πετυχαίνουν πόντους. Τελικό σκορ 85-72.

Brokers: Κολοκοτρώνης 41(5), Μοσχάκης 5(1), Κρητικόπουλος 2, Χωρινός 4, Βλάχος 25(5), Μαυρομανώλης 6(2), Ζαφείρης 2.

Royal Cardinals: Τσακαλαίδης 13(2), Σταυρόπουλος 3, Κυριαζόπουλος, Χατζηβρέττας 21(4), Καπουλας 17(5), Φουτσιτζής 4, Εμμανουηλίδης 2, Ιωαννίδης 12.