63
Rising Suns 16 13 3 18 - 50 -
MnP 24 9 14 16 - 63 -

Σπουδαία νίκη για τους MnP!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με μια σπουδαία μάχη, καθώς οι Rising Suns βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 16-24 από τους MnP. Οι προσπάθειες των Δημητριάδη και Καρυπίδη των Rising Suns ήταν εντυπωσιακές, αλλά οι MnP  κατάφεραν μέσω των εξαιρετικών επιθετικών συνεργασιών να πάρουν το προβάδισμα στο σκορ.

Στη δεύτερη περίοδο ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε αλλά η αγωνία και το πάθος ολοένα και αυξανόταν. Οι Rising Suns έπαιξαν εξαιρετική άμυνα σε αυτή τη περίοδο και μέσω αυτής κατάφεραν να κερδίσουν αυτή τη περίοδο και να μειώσουν πηγαίνοντας στο ημίχρονο με το σκορ να δείχνει 29-33 υπέρ των MnP.

H τρίτη περίοδος ήταν παράσταση για έναν ρόλο και ανήκε ολοκληρωτικά στους MnP καθώς κατάφεραν και αύξησαν το σκορ στο 32-47. Οι Κεχίδης Χάρης, Δάλπας και Μόκκας έδειξαν εξαιρετική απόδοση και κατάφεραν να ξεχωρίσουν από τους αντιπάλους τους. Οι Rising Suns ήταν αντιμέτωποι με μια δύσκολη πρόκληση, καθώς προσπάθησαν να επανέλθουν στον αγώνα.

Το τέταρτο δεκάλεπτο είδε τους MnP να διατηρούν το προβάδισμα, να ελέγχουν τον ρυθμό και να κερδίζουν τον αγώνα με 50-63. Οι παίκτες των MnP παρέμειναν συγκεντρωμένοι και αποδοτικοί, καταφέρνοντας να κλείσουν τον αγώνα με επιτυχία.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Χάρης Κεχίδης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 24 πόντους και 24 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Rising Suns είναι ο Μάκης Δημητριάδης ο οποίος άγγιξε το Double Double έχοντας 24 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Rising Suns: Αναγνωστόπουλος 4, Δημητριάδης 24(6), Καρυπίδης 13(2), Κουτσιβίτης 1, Μάρκος, Παπαθεοδώρου 3, Χατζηεμμανουήλ 5(1)

MnP: Γκρεκ, Δάλπας 13(1), ΚεχίδηςΘ., ΚεχίδηςΧ. 24, Κιοσέογλου 5(1), Μόκκας 15(1), Παπαδόπουλος, Στρούζας 6(2)