19/12/2023
Stefanina Timberwolves 19 19 5 25 - 68 -
Golden Steak Evosmos 12 18 21 9 - 60 -

Σπουδαία νίκη για τους Stefanina Timberwolves!

Ο αγώνας ξεκίνησε με έντονη ένταση ανάμεσα στους Stefanina Timberwolves και τους Golden Steak Evosmos. Οι παίχτες των Stefanina Timberwolves, Καλλιώρας και Καμαρούδης, έδειχναν απίστευτη συνεργασία στο γήπεδο, ενώ οι Golden Steak Evosmos προσπαθούσαν να αντισταθούν με τους δυναμικούς Γιαννούση, Γιολβάνη και Κουιμτζή. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με τους Stefanina Timberwolves να προηγούνται με 19-11, αφήνοντας την υπόσχεση ενός αγώνα γεμάτου συγκινήσεις.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ένταση αυξήθηκε καθώς οι δύο ομάδες προσπαθούσαν να αναδείξουν τον ανώτερο. Οι Stefanina Timberwolves κατάφεραν να αυξήσουν λίγο την διαφορά, ενώ οι Golden Steak Evosmos προσπαθούσαν να ανταπεξέλθουν. Το δεύτερο δεκάλεπτο έληξε με τους Stefanina Timberwolves να προηγούνται με 38-30.

Τελείως διαφορετική η εικόνα του παιχνιδιού στη τρίτη περίοδο. Οι Golden Steak Evosmos κατάφεραν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους και στις δύο πλευρές του γηπέδου και μέσω των Γιαννούση, Γιολβάνη και Κουιμτζή έκαναν την ολική ανατροπή. Τέλος τρίτης περιόδου και το σκορ είναι 43-51 υπέρ των Golden Steak Evosmos.

Τετάρτη περίοδος και βρισκόμαστε στο ίδιο έργο θεατές αλλά με διαφορετικό πρωταγωνιστή. Σε αυτή την τελευταία περίοδο οι Stefanina Timberwolves είναι αυτοί οι οποίοι κυριάρχησαν απόλυτα και μέσω των Καλλιώρα και Καμαρούδη πέτυχαν την ανατροπή και πήραν αυτή την σπουδαία νίκη.

MVP του αγώνα είναι ο Νικόλαος Καλλιώρας ο οποίος πέτυχε 29 πόντους και μοίρασε 6 ασίστ.

Για τους Golden Steak Evosmos άξιος αναφοράς είναι ο Δημήτρης Γιαννούσης ο οποίος πέτυχε ένα φοβερό Double Double με 19 πόντους και 18 ριμπάουντ.

Stefanina Timberwolves: Αλεπάκης, Βαχτσεβάνος 2, Γούσιος 3, Κάγκας 6, Καλλιώρας 29(3), Καμαρούδης 14(4), Κλώνος 2, Κουτζιάμπασης 4, Σμυρνιός 5(1), Τσακαλαΐδης, Χουρδάκης 3

Golden Steak Evosmos: Γιαννούσης 19, Γιολβάνης 12(4), Καλόγηρος, Καφρίτσας 9(1), Κουιμτζής 12(3), Λουκίδης 8, ΜπρακόπουλοςΚων., ΜπρακόπουλοςΓ., Παναγιωτούνης