10/11/2023
Mammoth 23 10 14 19 - 66 -
Batboys 21 17 17 23 - 78 -

Σπουδαίο διπλό για τους Batboys!

Το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα ξεκίνησε με έναν εξαιρετικά ανταγωνιστικό ρυθμό, με τους Mammoth να καταφέρνουν να κερδίσουν την πρώτη περίοδο με 23-21. Οι Ντάφλος και Χουζανάς ξεχώρισαν με τις επιδόσεις τους, ενώ οι παίκτες των Batboys, Νικολούδης και Τατίτζικίδης, προσπάθησαν να αντιμετωπίσουν την ισχυρή άμυνα των αντιπάλων τους.

Το δεύτερο δεκάλεπτο συνέχισε με την ανοδική πορεία των Batboys, που κατάφεραν να ανατρέψουν την κατάσταση και να πάρουν την διαφορά με σκορ 33-38. Οι Νικολούδης, Τατίτζικίδης, Δημητρακούδης και Σπίθας ενίσχυσαν την ομάδα τους με εξαιρετικές επιθέσεις και άμυνα, ενώ οι Mammoth προσπάθησαν να αντιδράσουν και να διατηρήσουν την υπόθεση νίκη ανοικτή.

Το τρίτο δεκάλεπτο είδε τους Batboys να διατηρούν το προβάδισμα με 47-55. Ο ανταγωνισμός ήταν έντονος και οι παίκτες και των δύο ομάδων συνέχισαν να δίνουν τον καλύτερο τους εαυτό.

Το τέταρτο δεκάλεπτο έφερε την ολοκλήρωση του αγώνα, με το τελικό σκορ να είναι 66-78 υπέρ των Batboys. Οι Νικολούδης, Τατίτζικίδης, Δημητρακούδης και Σπίθας των Batboys πρόσφεραν εξαιρετικές επιδόσεις και συνέβαλαν αποφασιστικά στη νίκη της ομάδάς τους, ενώ οι Ντάφλος και Χουζανάς των Mammoth προσπάθησαν να διατηρήσουν την ομάδα τους ζωντανή.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Αριστοτέλης Νικολούδης ο οποίος πέτυχε ένα φανταστικό Double Double έχοντας 27 πόντους και 31 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Mammoth είναι ο Μάριος Ντάφλος ο οποίος άγγιξε το Double Double καθώς είχε 22 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Mammoth: Μπούχαλης 9 (2) , Χαλκιαδάκης 7 (1) , Ντάφλος 22 (2) , Φαράντος , Καραγκούνης 2 , Μακρίδης 4 , Χουζανας 14 (1) , Νικολαΐδης 8

Batboys: Καλβουρτζής 6 , Δημητρακούδης 14 (1) , Μπογιας 2 , Σπιθας 10 , Σπίθας , Νικολούδης 27 (4) , Τατιτζικίδης 17 , Στουπιάδης , Νανάκος 2