27/06/2022
Frigo Driver 2 9 10 6 - 27 -
Termites 17 16 24 13 - 70 -

Στα playoffs oι Termites!

Την τρίτη αλλά σημαντικότερη νίκη τους στην Development 2 του Summer πήραν οι Termites, που επικράτησαν με 70-27 των Frigo Driver.

Με το μαχαίρι στα… δόντια μπήκαν στο παρκέ οι Termites, οι οποίοι δεν άφησαν κανένα περιθώριο στους αντιπάλους τους και με τους Χριστόπουλο και Φουντά να βάζουν 8 και 7 πόντους προηγήθηκαν με 17-2. Για τους Frigo, 2 πόντους έβαλε ο Χρήστος Παπαδάκης.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε με τους Termites να έχουν τον πλήρη έλεγχο του ματς και να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με διαφορά 22 πόντων, 33-11, με τον Αλέξανδρο Τουμπακάρη να βάζει 5 πόντους. Για τους τυπικά γηπεδούχους, μόνος στην επίθεση έπαιζε ο Χρήστος Παπαδάκης που είχε τους 9 από τους 11 πόντους της ομάδας του.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η κυριαρχία και το ωραίο μπάσκετ που έπαιζαν οι Termites συνεχίστηκε. Η ομάδα του Αποστολόπουλου, πρακτικά τελείωσε την υπόθεση νίκη, αφού η διαφορά στο 30’ ήταν στους 36, 57-21. Χριστόπουλος από την μία με 6 πόντους και Παπαδάκης από την άλλη με 7, ηγούνταν των επιθετικών προσπαθειών των ομάδων τους σε εκείνο το διάστημα.