14/03/2022
Drunk Kings 15 14 11 5 - 45 -
Chicago Hulks 10 8 15 16 - 44 -

Στην κόψη του ξυραφιού οι Drunk Kings!

Το απόγευμα της Κυριακής 13 Μαρτίου στο Μενίδι, οι Drunk Kings παρότι προηγήθηκαν ακόμα και με 14 πόντους, κινδύνεψαν στο τέλος από την ασφυκτική πίεση των Chicago Hulks , αλλά τελικά πήραν τη νίκη με 45 – 44.

Οι δυο ομάδες έπαιζαν ελεύθερα στο πρώτο δεκάλεπτο, με τους Kings να παίρνουν τον έλεγχο στο τελευταίο δίλεπτο και να προηγούνται 15 – 10. Κοκκινογούλης με 5 και Κοττάς, Κ.Θεοχάρης με 4 πόντους, οδηγούσαν την επίθεση των γηπεδούχων, ενώ για τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε μακράν ο Τσαρτσής με 6 πόντους.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Hulks ήθελαν να φέρουν το ματς στα μέτρα τους με τρίποντο του Σιαχάμη και καλάθια από Παρσόπουλο και Τσαρτσή , αλλά οι Βασιλιάδες δεν έχασαν σε κανένα σημείο τον έλεγχο του αγώνα. Κοττάς με 6 πόντους,Α. Θεοχάρης με 4 και Λιντέρης με τρίποντο, είχαν μπροστά τους γηπεδούχους με 29 – 18 στο τέλος του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο ,οι γηπεδούχοι δυσκολεύονταν στην επίθεση αλλά κρατούσαν την υπέρ τους διαφορά, με δύο τρίποντα του Κοκκινογούλη και 5 πόντους του Α.Θεοχάρη. Στο αντίπαλο στρατόπεδο, οι Κόκκινοι με τον Τσαρτσή μπροστάρη με 8 πόντους και τον Σιαχάμη να ακολουθεί με 5, μείωσαν σε 40 – 33.