11/02/2024
Lobsters BC 16 16 17 13 10 72 -
Greek Freaks 12 18 16 16 17 79 -

Στη δεύτερη παράταση οι Freaks!

Δυναμικά ξεκίνησαν την αναμέτρηση οι Lobsters, με τους Τρικαλιώτη (2), Αποστολάκο και Δόλια να βάζουν 4 τρίποντα και να κρατούν μπροστά τους "αστακούς" με 16-12 στο κλείσιμο της περιόδου, με τον Χαλούδη από την άλλη να προσπαθεί πολύ να βρει ρυθμό και να... ανεβάσει την παρέα του. Ο Αποστολάκος συνέχισε να πληγώνει τους Freaks, ο Προσελέντης από την άλλη μπήκε και μείωσε και το ημίχρονο έκλεισε στο 32-30 για τους Lobsters!

Το παιχνίδι σε έκανε να μην μπορείς να πάρεις τα μάτια σου από πάνω του! Οι γηπεδούχοι έδειχναν να έχουν παραπάνω λύσεις στο επιθετικό μισό, ο "Τρίκα" έβαλε ένα μεγάλο σουτ απο μακρυά λίγο πριν τη λήξη της περιόδου και το τρίτο δεκάλεπτο έκλεισε στο 49-46 για την παρέα του Μπάρλα! Το παιχνίδι πήγε στην παράταση με σκορ 62-62 και μετά και άλλη παράταση, 68-68! Μα αυτό άξιζε!! Εκεί οι Freaks είχαν παραπάνω λύσεις και 2 τρίποντα του Προσελέντη ήταν αυτά που κλείδωσαν τον αγώνα, με τη νίκη να έρχεται με τελικό σκορ 72-79!

Betsson MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Θοδωρής Καρατζής με 20 πόντους, 14 ριμπάουντ, ένα κλέψιμο. Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Αλέξανδρος Τρέντσιος με 14 πόντους, 21 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 3 κλεψίματα, 2 λάθη.

Οι γηπεδούχοι συνολικά είχαν 15/34 δίποντα, 9/42 τρίποντα, 15/24 βολές, 49 ριμπάουντ, 14 ασίστ, 5 κλεψίματα,ένα κόψιμο, 12 λάθη. Οι φιλοξενούμενοι είχαν 20/51 δίποντα, 8/37 τρίποντα, 15/23 βολές, 59 ριμπάουντ, 15 ασίστ, 12 κλεψίματα, 7 λάθη.