09/02/2024
Batboys 25 26 22 25 - 98 -
Mammoth 17 19 24 34 - 94 -

Στις λεπτομέρειες πήραν την νίκη οι Batboys!

Ο αγώνας ξεκίνησε με έντονη ανταγωνιστικότητα από τις δύο ομάδες. Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν γεμάτο δράση και εντυπωσιακές επιδόσεις από τους παίχτες. Οι Νικολούδης και Μαυροματίδης των Batboys και οι Ντάφλος και Μακρής των Mammoth έδειξαν τις δεξιότητές τους στο γήπεδο, αναζητώντας το προβάδισμα για τις ομάδες τους. Μετά από ένα εντυπωσιακό πρώτο δεκάλεπτο, οι Batboys βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 25-17.

Καθώς το παιχνίδι προχωρούσε, οι Batboys άρχισαν να επιδεικνύουν την ανωτερότητά τους στο γήπεδο. Οι Νικολούδης και Μαυροματίδης συνέχισαν να ηγούνται της ομάδας τους με εντυπωσιακές επιδόσεις, ενώ οι υπόλοιποι παίκτες τους ακολούθησαν στο παιχνίδι. Οι Mammoth προσπάθησαν να αντισταθούν, αλλά η ομάδα τους βρέθηκε να παλεύει για να διατηρήσει το ρυθμό του αγώνα. Μετά από το δεύτερο δεκάλεπτο, οι Batboys διατηρούσαν ένα σημαντικό προβάδισμα με 51-36.

Καθώς ο αγώνας πλησίαζε προς το τέλος, οι Mammoth επέδειξαν αποφασιστικότητα να επιστρέψουν στο παιχνίδι. Οι Ντάφλος και Μακρής ηγήθηκαν της ομάδας τους με εντυπωσιακές επιδόσεις, προσπαθώντας να μειώσουν τη διαφορά στο σκορ. Ωστόσο, οι Batboys διατήρησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού, με τους Νικολούδη και Μαυροματίδη να συνεχίζουν να αναδεικνύουν τις δεξιότητές τους στο γήπεδο. Μετά από το τρίτο δεκάλεπτο, οι Batboys διατήρησαν το προβάδισμα με 73-60.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι Mammoth και οι Batboys αντάλλαξαν καλάθια με αναταραχή και αγωνία. Οι Ντάφλος και Μακρής των Mammoth πάλευαν με κάθε δύναμη για να φέρουν την ομάδα τους στη νίκη, ενώ οι Νικολούδης και Μαυροματίδης των Batboys έκαναν τα πάντα για να διατηρήσουν το προβάδισμα. Η μάχη ήταν έντονη και συναρπαστική, με τις ομάδες να παλεύτουν μέχρι το τέλος. Τελικά, οι Batboys κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα και να κερδίσουν τον αγώνα με σκορ 98-94

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Χρήστος Τατιτζικίδης ο οποίος πέτυχε 11 πόντους και μάζεψε 4 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Mammoth είναι ο Μάριος Ντάφλος ο οποίος πέτυχε ένα φανταστίκο Double Double με 41 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Batboys: Καλβουρτζής , Δημητρακούδης 12 (1) , Μπογιας , Σπιθας 4 , Σπίθας , Νικολούδης 34 (5) , Τατιτζικίδης 11 , Μαυροματίδης 35 (3)

Mammoth: Μακρής 20 (2) , Μπούχαλης 10 (2) , Χαλκιαδάκης 4 , Ντάφλος 41 (4) , Φαράντος 4 , Καραγκούνης 2 , Μακρίδης 8 , Νικολαΐδης 5