29/03/2022
Los Lampriniers 8 19 10 12 - 49 -
Saint Pauli 9 12 7 10 - 38 -

Στο κυνήγι της πεντάδας οι Los Labriniers.

Την Κυριακή το απόγευμα 27 Μαρτίου στο Μενίδι, οι Los Lampriniers ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, επικράτησαν με 49 – 38 απέναντι στην Saint Pauli και συνεχίζουν να κυνηγούν το όνειρο της πεντάδας.

Το πρώτο δεκάλεπτο, ήταν αναγνωριστικό μεταξύ των δύο ομάδων με το σκορ να μένει χαμηλά και την Saint Pauli να έχει ελαφρύ προβάδισμα με 8 – 9. Κουλούρης και Κόκκινος ξεχωριστά για τους προπορευόμενους με ένα τρίποντο έκαστος, ενώ για τους γηπεδούχους ο Ευγενείας πέτυχε 4 πόντους και από ένα καλάθι, Ρίζος και Αντωνόπουλος.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Lampriniers πήραν τον έλεγχο, και με την τριάδα Ευγενεία με 7, Αντωνόπουλου με δύο τρίποντα και Σκούρτα με 5 πόντους να ηγούνται στην επίθεση, ξέφυγαν 27 – 21. Για τους φιλοξενούμενους ξεχώρισαν οι Κόντος με 4 πόντους και Κ.Ματεντζόγλου με τρίποντο.

Με τον Κ.Ματεντζόγλου να κάνει τρεις εντυπωσιακές τάπες και ένα γκολ φάουλ ξεκίνησε το τρίτο δεκάλεπτο, με την Saint Pauli να πλησιάζει 27-25. Στην συνέχεια ο Ευγενείας πήρε τους Lampriniers στις πλάτες του με 7 συνεχόμενους πόντους και με τον Σκούρτα να βάζει ένα ακόμα τρίποντο, έγινε το σκορ 37 – 28.