19/03/2023
Never Again 7 9 11 11 - 38 -
Nutriclab BC 12 22 31 21 - 86 -

Στο κυνήγι της κορυφής οι Nutriclab!

Από το πρώτο δεκάλεπτο οι Nutriclab ήθελαν να πάρουν την διαφορά και να χτίσουν το τέμπο τους με σκοπό την νίκη κάτι και που έγινε καθώς με την ευστοχία τους πήραν μια αρχική διαφορά 5 πόντων. Από την άλλη οι Never Again δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν και χάρης στην αστοχία τους έμειναν από νωρίς πίσω στο σκορ.

Η καλή εμφάνιση των Nutriclab συνέχισε και στο δεύτερο δεκάλεππτο στο οποίο ο Ιορδανίδης κατάφερε να πετύχει τους περισσότερους πόντους και να βάλει μπροστά την ομάδα του. Οι Never Again σε ακόμα ένα δεκάλεπτο η επίθεσή τους δεν μπόρεσε να βάλει τα καλάθια και με αρκετά λάθη έμεινε και πάλι πίσω στο σκορ.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν λίγο καλύτερο για τους Never Again όπου ο Μυλιόρδος με τα μεγάλα σουτ του κατάφερε να δώσει μια ανάσα στην ομάδα του η οποία πλέον είχε προβλήματα στην άμυνα. Οι Nutriclab εκμεταλλεύτηκαν την κατάσταση και κατάφεραν να πετύχουν 31 πόντους με το τέλος του δεκαλέπτου με τον Καραγιαννιώτη αλλά και τις φοβερές πάσες του Χουρδάκη.

Το τέταρτο δεκάλεπτο χαρακτηρίστηκε κυρίως από τις προσπάθειες των Never Again οι οποίοι ήθελαν να πετύχουν το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα , αλλά η ζημιά είχε γίνει πολύ νωρίς στο παιχνίδι και έτσι κατάφεραν να πάρουν την νίκη με τελικό σκορ 38-86.

MVP του αγώνα είναι ο Μιχάλης Χουρδάκης ο οποίος πέτυχε double double με 11 πόντους και 13 ασίστς.

Ενώ για τους Never Again άξιος αναφοράς είναι ο Παναγιώτης Μυλιόρδος ο οποίος πέτυχε 17 πόντους και μάζεψε 2 ριμπάουντ.

Never Again: Τιτίρλας 4 , Μυλιόρδος 17 (4) , Παπαϊωάννου , Τουφεγγης 7 , Σπαθής , Σαραντινέλλης 4 , Τσόρλαλης 6 (2)

Nutriclab: Χουρδάκης 11 (1) , Ιορδανίδης 23 (1) , Αρώνης 9 (1) , Αποστολιδης 8 , Κατέρης 4 , Ξυραφόπουλος 10 , Καραγιαννιώτης 16 (1) , Χουρσαλάς 5