26/10/2020
Beer Team 13 14 18 19 - 64 -
Intercity BC 9 5 5 7 - 26 -

Στο ρελαντί το 3-0 η Beer Team!

Το μεσημέρι της Κυριακής 25 Οκτωβρίου στο Basketaki Arena , η Beer Team με τον Μάριο Μαυράκη πάλι να κάνει μεγάλη εμφάνιση, επικράτησε εύκολα με 64 – 26 της Intercity κάνοντας το τρία στα τρία στον έκτο όμιλο της D2.
Με τον Μ. Μαυράκη να βάζει δύο τρίποντα και βολές από Μεταξά, Θεοδοσόπουλο η Beer Team ξεκίνησε με 9 – 0 τον αγώνα.Η Intercity με τον Νικολάου να βάζει 7 πόντους μείωσε το σκορ, για να έρθουν Λαγουτάρης και Α.Μαυράκης να πετύχουν από ένα καλάθι για το 13 – 9.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι έβαλαν μόνο 5 πόντους , με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι που είχαν ρυθμό στην επίθεση με το Μ. Μαυράκη να βάζει ακόμα ένα τρίποντο και τους Ξυγκάκη,Βασιλικό, Α. Μαυράκη, Κρεκούκη και Μεταξά να βοηθούν πήγαν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 27 – 14.
Στο τρίτο δεκάλεπτο η Intercity είχε πολλές δυσκολίες ξανά στην επίθεση καθώς μόνο Νικολάου(3) και Συμεών βρήκαν τον δρόμο προς το αντίπαλο καλάθι.Η Beer Team παίζοντας σταθερά ωραίο και γρήγορο μπάσκετ με τους Μεταξά(4) , Λαγουτάρη(4) και Μ. Μαυράκη(2τρ.) να είναι οι πρώτοι σκόρερ άνοιξαν κι άλλο την διαφορά (45 – 19.).
Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι δεν έβγαλαν το πόδι από το γκάζι πετυχαίνοντας ακόμα 19 πόντους. Μεταξάς(4), Λαγουτάρης(4) και Μ. Μαυράκης με δύο ακόμα τρίποντα ήταν οι πρωταγωνιστές, ενώ στην αντίπερα όχθη Μπαλαφούτης, Νικολάου και Χατζηλιάς πέτυχαν 7 πόντους διαμορφώνοντας το τελικό 64 – 26.
Mvp Της αναμέτρησης αναδείχτηκε ο Μάριος Μαυράκης με 18 πόντους, 7 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα, ενώ για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Γιώργος Νικολάου 16 πόντους, 8 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 τάπα.
Συνολικά η Beer Team είχε 24/45 δίποντα, 6/26 τρίποντα, 10/20 βολές, κατέβασε 54 ριμπάουντ, μοίρασε 11 ασίστ, έκλεψε 13 φορές την μπάλα και υπέπεσε σε 12 λάθη.
Η Intercity είχε 10/45 δίποντα, 0/17 τρίποντα, 6/16 βολές, κατέβασε 41 ριμπάουντ, μοίρασε 2 ασίστ, έκλεψε 5 φορές την μπάλα και υπέπεσε σε 17 λάθη.
Beer Team(Μ.Μαυράκης): Α. Μαυράκης 8 (7ρ.), Βασιλικός 3, Κρεκούκης 7 (7ρ.), Λαγουτάρης 8(9ρ.), Θεοδοσόπουλος 3(4ας.), Μεταξάς 11(14ρ.), Μ. Μαυράκης 18(7ρ.), Ξυγκάκης 6.
Intercity(Νικολάου): Συμεών 2, Ρηγόπουλος, Σταυρόπουλος (7 ρ.), Η.Μπαλαφούτης, Χατζηλιάς 3(8ρ.), Γ. Μπαλαφούτης 5(7ρ.), Νικολάου 16(8ρ.).