67
MnP 13 12 18 24 - 67 -
Polichni 5 goat 6 21 13 8 - 48 -

Στο τέλος κέρδισαν οι MnP!

Ο αγώνας μεταξύ των MnP και των 5 goat ξεκίνησε με εντυπωσιακό τρόπο, καθώς οι MnP κατάφεραν να επιβάλουν τον ρυθμό τους από την αρχή. Οι Κιοσέογλου, Κεχίδης και Μόκκας επέδειξαν απόλυτη ανυποχώρητη άμυνα, καθοδηγώντας την ομάδα τους σε ένα πρώτο δεκάλεπτο που ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 13-6 υπέρ των MnP. Η αμυντική τους στρατηγική αποτελεί τον πυλώνα για την πρωτοπορία τους, αφήνοντας τους αντιπάλους τους να αναρωτιούνται πώς να την αντιμετωπίσουν.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι 5 goat αντιδρούν με μια εκρηκτική επίθεση, αναστρέφοντας το δυναμικό του αγώνα. Οι Θεοδοσιάδης, Νταβίδι και Μπουτκόβαλης επιδεικνύουν εκτελεστικές ικανότητες που ξεπερνούν την άμυνα των MnP. Η ένταση στο γήπεδο αυξάνεται, καθώς οι δύο ομάδες ανταλλάσσουν επιθέσεις και αντεπιθέσεις και με το σκορ να δείχνει 25-27 υπέρ των 5 goat.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι MnP επιδεικνύουν το ψυχραιμότερο και εξυπνότερο μπάσκετ. Οι Κιοσέογλου, Κεχίδης και Μόκκας αναλαμβάνουν τον έλεγχο του αγώνα, επιστρέφοντας στην εντυπωσιακή τους άμυνα και βρίσκοντας κενά στην επίθεση. Το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώνεται με το σκορ να δείχνει 43-40 υπέρ των MnP, αναδεικνύοντας μια ομάδα που δεν πτοείται από την ανταγωνιστική αντίπαλη ομάδα.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι MnP συνεχίζουν την εντυπωσιακή τους πορεία, αφήνοντας ελάχιστες ελπίδες για ανατροπή στους 5 goat. Η αποτελεσματικότητα στην επίθεση και η φοβερή άμυνα καθιστούν τον αγώνα μια κατακτητική ολοκλήρωση για τους MnP. Το τέταρτο δεκάλεπτο ολοκληρώνεται με το σκορ να δείχνει 67-48 υπέρ τους.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Χάρης Κεχίδης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 15 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους 5 goat είναι ο Βασίλης Θεοδοσιάδης ο οποίος έβαλε 15 πόντους και μάζεψε 4 ριμπάουντ.

MnP: Στρουζας 6 , Παπαδόπουλος 5 (1) , Λάσκος 5 , Κυριαζής 7 , Κιοσέογλου 18 (4) , Μόκκας 11 , Κεχίδης 15

Polichni 5 goat: Μπουτκόβαλης 13 (2) , Κυριακίδης , Δαγκλής , Παπαδόπουλος 6 , Θεοδοσιάδης 15 (1) , Νταβίδι 14