02/02/2022
Deportivo Faliro 16 19 18 15 - 68 -
Titans 22 10 3 6 - 41 -

Συνεχίζει ακάθεκτη η Deportivo HNC Coin!

Στο κλειστό του ΣΕΦ για τη Master League , η Deportivo HNC Coin πέτυχε την ένατη νίκη στη διοργάνωση  , καθώς οι Titans υπέκυψαν στην ανωτερότητα τους με 68-41  .

Οι γηπεδούχοι ευτύχισαν να έχουν σε καταπληκτική ημέρα τον Ανέστη Κριεκούκη  , καθώς βοήθησε και στις δύο πλευρές του παρκέ , έβγαλε σπουδαίες άμυνες , μοίρασε ασίστ , κυριάρχησε στους  αιθέρες  και έβαλε μεγάλα καλάθια σε καίριά χρονικά σημεία  τελειώνοντας την αναμέτρηση με 10 πόντους  στο ενεργητικό του .

Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού οι φιλοξενούμενοι είχαν το προβάδισμα στο σκορ , 6-10 και 8-12 , ενώ με ένα σερί 0-10 αύξησαν τη διαφορά στους δεκατέσσερις πόντους , 8-22 , με τους γηπεδούχους να απαντούν και με ένα δικό τους 8-0 να κλείνουν το δεκάλεπτο στο μείον έξι , 16-22  . Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο εκπληκτικός Διονύσης Γαρμπής  με 6 πόντους , ενώ στη αντίπερα 6 είχε και ο Τριανταφύλλου  .

Tο δεύτερο κομμάτι της αναμέτρησης άνηκε στους παίκτες του Γιάννη Μαρινάκη , καθώς με πρωταγωνιστές τους Γάτσιο , Γαρμπή και Μαρούσο πέρασαν μπροστά στο σκορ , 28-26 , ενώ με ένα υπέρ τους επιμέρους 7-6 οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια έχοντας προβάδισμα τριών πόντων , 35-32 . Ο Γάτσιος πέτυχε 6 πόντους , ενώ 6 είχε και ο Πόγκας .

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι   αύξησαν την απόσταση που τους χώριζε από τους Titanς  στους εφτά πόντους , 41-34 ,ενώ έκλεισαν τη περίοδο στο συν οκτώ με σκορ 43-35 .  Ο Γαρμπής  πέτυχε 4 πόντους , ενώ ο Μούρτος είχε  2 .

Στη  τελευταία στροφή του αγώνα η Deportivo μπήκε με το πόδι κολλημένο στο  γκάζι , αφού πίεσε στην άμυνα , κυριάρχησε στους αιθέρες και έβαλε καλάθια με όλους τους πιθανούς τρόπους  με τη διαφορά στο τέλος  να αγγίζει τη τιμή των είκοσι επτά πόντων , 68-41  . Ο Γάτσιος  πέτυχε 6 πόντους , ενώ οι Κοζομπόλης , Πόγκας και Μούρτος είχαν από 2    .

Μvp της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Ανέστης Κριεκούκης με 10 πόντους , 10 ριμπάουντ , 5 ασίστ και 7 κλεψίματα  , ενώ για τους ηττημένους ο Γιώργος Κοζομπόλης  είχε 9 πόντους , 14 ριμπάουντ , 2 ασίστ , 1 κόψιμο και 2 λάθη .

Η Deportivo HNC Coin είχε 22/46 δίποντα , 6/26 τρίποντα , 6/7 βολές , 49 ριμπάουντ , 20 ασίστ ,  10 κλεψίματα  και 17 λάθη , ενώ οι Titans είχαν 16/49 δίποντα , 1/28 τρίποντα , 6/10 βολές , 37 ριμπάουντ , 6 ασίστ , 7 κλεψίματα  και 16 λάθη .

Deportivo HNC Coin (Μαρινάκης): Κακαλέτρης 7 , Τσάβαλος 4 , Κριεκούκης 10 , Μαρούσος 10 , Γάτσιος 18 , Γαρμπής 14 , Δήμτσος 2 , Μαρινάκης 3 .

Titans (Ηλιαδάκης) : Γλαράκης 1 , Ηλιαδάκης 5 , Μπάρλας 2 , Μούρτος 8 , Πόγκας 8 , Τριανταφύλου 6 , Ευάγγελος Ηλιαδάκης 2 , Κοζομπόλης 17 .   .

Τι μας άρεσε : Η απόδοση των Κριεκούκη και Γαρμπή καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης  !