16/11/2021
La Bola De Papel 7 12 15 16 - 50 -
Greek Freaks 8 6 11 10 - 35 -

Συνεχίζει με νίκη μετά την κακή παρένθεση η La Bola De Papel!

Επιστροφή στα ροζ φύλλα αγώνα για την La Bola De Papel, η οποία στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής τους 8ου ομίλου της Development 2 αντιμετώπισε τους Greek Freaks και κέρδισε με 50-35. Οι Greek Freaks ήταν ανταγωνιστικοί αλλά η La Bola De Papel ήταν καλύτερη στην τελευταία περίοδο και πανηγύρισε την τέταρτη νίκη της σε πέντε παιχνίδια.

Μέτριο ξεκίνημα πραγματοποίησαν και οι δύο ομάδες, οι οποίες είχαν πολλές απουσίες αμφότερες, γεγονός που ίσως επηρέασε τα επιθετικά τους πλάνα. Μετά το αρχικό 2-0 (1′) οι Greek Freaks έτρεξαν σερί 0-6 για το 2-6 (7′) ενώ έκλεισαν το δεκάλεπτο μπροστά με 7-8. Ο Παναγιώτης Τσουκάλης πρώτος σκόρερ με τρεις για την La Bola, ο Ιωαννίδης ξεχώρισε με τέσσερις για τους Greek Freaks.

Ξεκίνημα με 4-0 σερί της La Bola De Papel για το 11-8 (13′) για να απαντήσουν οι Greek Freaks με δικό τότε 0-4 για το 11-12 (14′). Στην συνέχεια και μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου η La Bola De Papel είχε επιμέρους σκορ 8-2 και βρέθηκε μπροστά με 19-14. Ο Οικονόμου είχε τέσσε