02/11/2020
Brothers United 17 11 13 9 - 50 -
West Bombers 18 9 15 15 - 57 -

Συνεχίζουν αήττητοι οι West Bombers!

Οι West Bombers, αν και δυσκολεύτηκαν αρκετά κόντρα στους Brothers United, πήραν την τρίτη διαδοχική τους νίκη στην Development, κερδίζοντας με 57-50 στο κλειστό του Seven!

To παιχνίδι ξεκίνησε αρκετά δυνατά και για τις δύο ομάδες, που είχαν βρει καλό ρυθμό στην επίθεση. Οι West Bombers, ήταν λίγο καλύτεροι και προηγήθηκαν 18-17, με τον Κώστα Χρόνη να βάζει 11 πόντους. Για τους «πράσινους», από 6 πόντους έβαλαν οι Αβούρης και Διαμαντής.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, το μοτίβο δεν άλλαξε. Το ματς ήταν ντέρμπι με αρκετές εναλλαγές στο σκορ. Οι Brothers United, κατάφεραν να προσπεράσουν στο σκορ και να κλείσουν το πρώτο ημίχρονο μπροστά με 28-27, με τον Καράμπελα να σημειώνει 6 πόντους. Για τους Bombers, 3 πόντους έβαλε ο Ρούσσος.