14/02/2022
Peristeri Phantoms 20 16 16 16 - 68 -
Varnava Hawks 7 12 11 - - 30 -

Συνεχίζουν ακάθεκτοι οι Peristeri Phantoms !

Στο Κάρβουνο  για το πρωτάθλημα της Development 2 , οι Peristeri Phantoms πέτυχαν τη δέκατη νίκη στο πρωτάθλημα ,καθώς επιβλήθηκαν  των Varnava Hawks με 68-30 .

Οι γηπεδούχοι ευτύχισαν να έχουν σε καταπληκτική ημέρα τον Δημήτρη Μπεκρή  , αφού βοήθησε και στις δύο πλευρές του παρκέ , έβγαλε σπουδαίες άμυνες  , μοίρασε ασίστ , κυριάρχησε στους  αιθέρες  και έβαλε μεγάλα καλάθια σε καίριά χρονικά σημεία  τελειώνοντας την αναμέτρηση με 14 πόντους  στο ενεργητικό του .

Στο ξεκίνημα της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα με δέκα αναπάντητους πόντους , 10-0 , ενώ με ένα επιμέρους 10-7 έκλεισαν τη περίοδο έχοντας προβάδισμα δεκατριών πόντων , 20-7  . Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Κρινής με 8 πόντους , ενώ στη αντίπερα όχθη ο Βελιτζέλος  είχε 6 .

Στο δεύτερο κομμάτι του αγώνα οι γηπεδούχοι διατήρησαν τη διαφορά που χώριζε τις δύο ομάδες στους δεκατρείς πόντους , 25-12 , με τον φωτεινό πίνακα στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου να δείχνει το υπέρ τους 36-19  . Ο Αναστασόπουλος πέτυχε 7 πόντους , ενώ 4  είχε ο Δρανδάκης   .

Στη τρίτη περίοδο οι γηπεδούχοι μπήκαν με το πόδι κολλημένο στο  γκάζι , αφού πίεσαν στην άμυνα ,έκλεψαν μπάλες ,  κυριάρχησαν στους αιθέρες και έβαλαν καλάθια με όλους τους πιθανούς τρόπους  με τη διαφορά στο τέλος της περιόδου να αγγίζει τη τιμή των είκοσι δύο πόντων ,52-30  . Ο Βαλάσης  πέτυχε 6 πόντους , ενώ ο Βελιτζέλος  είχε 3 .