12/07/2022
Bulldogs 15 10 24 28 - 77 -
Most Wanted 17 18 14 16 - 65 -

Συνεχίζουν να δαγκώνουν οι Bulldogs!

Το βράδυ του Σαββάτου 9 Ιουλίου στο Μενίδι, οι Bulldogs αν και βρέθηκαν να χάνουν με διψήφια διαφορά στο πρώτο ημίχρονο από τους Most Wanted , έκαναν καταπληκτικό δεύτερο ημίχρονο και πήραν προβάδισμα πρόκρισης με σκορ 77 – 65.

Οι Wanted μπήκαν με το μαχαίρι στα δόντια στην πρώτη περίοδο και με τον αφιονισμένο Αναγνώστη να τους οδηγεί σε άμυνα και επίθεση με 11 πόντους και τον Καραμασιώτη να ακολουθεί με 5, ξέφυγαν με 5 – 17. Στην συνέχεια οι Bulldogs αντέδρασαν και με την τριάδα Απέργη, Βασιλακο και Δημητρακόπουλο να έχουν από 4 έκαστος, μείωσαν 15-17.

Οι Bulldogs μπήκαν δυνατά στην δεύτερη περίοδο και με 4 του Λούβαρη και καλάθια από Διαμάντη,Απέργη πέρασαν μπροστά 23-19. Στην συνέχεια οι Wanted πήραν τον έλεγχο του αγώνα και με το δίδυμο Καραμασιώτη με 8 και Αναγνώστη με 5 πόντους αντίστοιχα να τραβάνε το κουπί, πήγα στο ημίχρονο με το υπέρ τους 25 – 35.

Οι Wanted είχαν τα ηνία στην μεγαλύτερη διάρκεια του τρίτου δεκαλέπτου με Κάλλα και Καραμασιώτη να έχουν από 5 πόντους και τον Διονυσόπουλο να προσφέρει 4, αλλά οι γηπεδούχοι με τον Βασιλάκο σε τρομερή κατάσταση με 12 πόντους και τον Λούβαρη να δίνει πολύτιμες βοήθειες με 8, έφεραν το ματς στα ίσια(49-49).

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Bulldogs έπιασαν καταπληκτική απόδοση στην επίθεση και έκαναν σημαντικό βήμα πρόκρισης με σκορ 77-65. Ο Δημητρακόπουλος πήρε το όπλο του με 13 πόντους, με τον Βασιλάκο να ακολουθεί με 5 και τους Λούβαρη και Γαλάνη να δίνουν μεγάλες βοήθειες με 4 πόντους έκαστος. Στο αντίπαλο στρατόπεδο, οι Wanted έδειξαν να μην έχουν καθαρό μυαλό, με τον Καραμασιώτη να ξεχωρίζει με 8 πόντους και τον Κάλα να προσφέρει ένα τρίποντο.