20/10/2021
Hall of Fame 10 13 20 14 - 57 -
New World Fix 11 20 9 16 - 56 -

Σούπερ μπαμπάς και πρώτη νίκη για την Hall Of Fame!

Την Τρίτη το βράδυ 19 Οκτωβρίου στο Basketaki Arena , ο mvp Αντρέας Σαραντόπουλος γιόρτασε την γέννηση της κόρης του με μεγάλη εμφάνιση, βοηθώντας την Hall Of Fame να πετύχει την πρώτη της νίκη στην σεζόν! Επικράτησα με 57 – 56 των New World Fix που προβλημάτισαν για μία ακόμα φορά με την απόδοσή τους και την έλλειψη συγκέντρωσης.

Εκρηκτικό ξεκίνημα έκαναν οι Φιξ στο ματς και προηγήθηκαν 0 – 7 με 4 του Ζωγράφου και τρίποντο του Λογγίτση. Στη συνέχεια η Hall of Fame ισορρόπησε και με 5 πόντους του Σαραντόπουλου και 3 του Ιατρού, έκλεισε το δεκάλεπτο στο – 1(10-11).

Στην δεύτερη περίοδο οι φιλοξενούμενοι οδηγούσαν την κούρσα με κύριους εκφραστές στην επίθεση τους Λογγίτση, Πισσάνο , Μυλωνά και Σιάποντη , ενώ για τους γηπεδούχους , Ιατρού(6) και Σαραντόπουλος(5) τους κράταγαν κοντά(23-31).

Η Hall of Fame μπήκε πιο συγκεντρωμένη στην τρίτη περίοδο και μείωσε στον πόντο με 7 συνεχόμενες του Αγγελόπουλου. Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι κρατούσαν το υπέρ τους σκορ με πρώτο βιολί τον Σιάποντη με 4 και οι γηπεδούχοι απαντούσαν με Ιατρού, Σαραντόπουλο και Κατσιάπη(37-38). Με 2 λεπτά να απομένουν για την λήξη της περιόδου η Hall Of Fame κατάφερε να περάσει μπροστά με τον αρχηγό της(Χόντος) και να πετύχει άλλα δύο καλάθια με Σαραντόπουλο, Σταυρόπουλο , με τους Fix να μειώνουν με τον Κιτσαντά 43 – 40.

Με το μαχαίρι στα δόντια μπήκαν οι Φιξ στην τέταρτη περίοδο και με τους Μυλωνά(5) και Ζωγράφο να πετυχαίνουν 9 αναπάντητους πόντους , πήραν προβάδισμα 43-49. Οι γηπεδούχοι έμεναν στο ματς με τρίποντο του Αγγελόπουλου και βοήθειες από Κατσιάπη και Ιατρού, ενώ για τους Fix, Ζωγράφος και Σιάποντης έγραφαν το 51-53. Στα τελευταία 2 λεπτά του αγώνα , η Hall Of Fame είχε μεγαλύτερη θέληση και συγκέντρωση.Με τους Ιατρού και Κατσιάπη να πετυχαίνουν από 3 πόντους κλείδωσε ουσιαστικά τη νίκη γράφοντας το 57 – 53, για να έρθει ο Κανελλόπουλος σε νεκρό χρόνο να μειώσει στο τελικό 57 – 56.

Mvp της αναμέτρησης αναδείχτηκε ο Αντρέας Σαραντόπουλος με 15 πόντους, 15 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1κλέψιμο, ενώ για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Γιώργος Πισσάνος με 4 πόντους, 7 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Η Hall Of Fame είχε 19 / 53 δίποντα, 3 / 15 τρίποντα, 10 / 14 βολές, κατέβασε 48 ριμπάουντ, μοίρασε 8 ασίστ, έκλεψε 3 φορές την μπάλα και υπέπεσε σε 14 λάθη. Οι Fix είχαν 18 / 53 δίποντα, 6 / 25 τρίποντα, 2 / 8 βολές, κατέβασαν 42 ριμπάουντ, μοίρασαν 14 ασίστ, έκλεψαν 6 φορές την μπάλα και υπέπεσαν σε 8 λάθη.

Hall Of Fame (Χόντος): Κατσιάπης 7 (7ρ.), Ιατρού 14(10ρ.), Αγγελόπουλος 12(6ρ.), Χόντος 2, Σαραντόπουλος 15 (15ρ.), Σταυρόπουλος 7(6ρ.)

New World Fix (Σουλελές):Λογγίτσης 12, Ζωγράφος 10, Τσεκουρλούκης , Πισσάνος 4(7ρ.), Κανελλόπουλος 7 (6ρ.), Σιάποντης 9(8ρ.) Κιτσαντάς 4, Μυλωνάς 10(6ρ.).

Τι μας άρεσε: Η διάθεση των 6 λιονταριών της Hall Of Fame.