06/07/2022
Terroristas 10 10 7 7 - 34 -
Brooklyn Bets by Amerikanos24 12 12 13 7 - 44 -

Σβηστά οι Brooklyn Bets!

Το βράδυ της Τρίτης 6 Ιουλίου στο Μενίδι, σε ένα παιχνίδι σε πολύ χαλαρούς ρυθμούς , οι Brooklyn Bets πήραν και δεύτερη νίκη απέναντι στους Terroristas με 34-44 και περιμένουν τους Abaliers στα νοκ άουτ των 16.

Σε χαλαρό τέμπο κυλούσε το πρώτο δεκάλεπτο, με τους Bets να έχουν προβάδισμα με 10 – 12. Χουσέας και Σάλαρης οδηγούσαν την επίθεση για τους προπορευόμενους με ένα τρίποντο,με Αγγελόπουλο, Ρούσο και Μουχίμογλου να σκοράρουν από κοντά, ενώ για τους Terroristas, ξεχώρισε ο Γάτσος με 4 πόντους με Καρδάση, Νίκα και Λίτινα να προσφέρουν από ένα καλάθι.

Με το ίδιο επιμέρους σκορ έκλεισε και το δεύτερο δεκάλεπτο, με τους Brooklyn να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 20 – 24. Ο Χουσέας πήρε την μπαγκέτα στο σκοράρισμα με 5 πόντους, με τον Αγγελόπουλο να ακολουθεί με 4, ενώ για για τους φιλοξενούμενους ο Νίκας τραβούσε το κουπί με 6, με Γάτσο και Λίτινα να βάζουν από ένα καλάθι.

Οι Terroristas συνέχιζαν να έχουν επιθετική δυστοκία στο τρίτο δεκάλεπτο , με τον Γάτσο να βάζει 3 πόντους και τους Μπουγά – Νίκα από ένα καλάθι, με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι χωρίς να ανεβάσουν υψηλά στάνταρ απόδοσης, με τον Χουσέα να σκοράρει δις από τα 6.75, τον Αγγελόπουλο να βάζει 4 και τον Αγρέβη 3, να ξεφύγουν 27 – 37.

Οι δύο ομάδες έδειχναν πως περίμεναν το τελικό σφύριγμα στην τέταρτη περίοδο, ρίχνοντας τελείως τον ρυθμό. Κονοφάος με τρίποντο, Νίκας-Καρδάσης από την μία και Σάλλαρης με τρίποντο, Μουχίμογλου – Χουσέας από την άλλη, διαμόρφωσαν το τελικό 34-44.

Betsson Mvp αναδείχτηκε ο Γιώργος Χουσέας με 16 πόντους, 9 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα ενώ για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μάριος Νίκας με 12 πόντους , 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 5 κλεψίματα.

Οι Terroristas είχαν 13 / 46 δίποντα, 1 / 20 τρίποντα, 6 / 12 βολές, κατέβασαν 55 ριμπάουντ, μοίρασαν 9 ασίστ , έκλεψαν 10 φορές την μπάλα και υπέπεσαν σε 21 λάθη. Οι Bets είχαν 10 / 32 δίποντα, 6 / 27 τρίποντα, 6 / 12 βολές, κατέβασαν 55 ριμπάουντ, μοίρασαν 19 ασίστ , έκλεψαν 10 φορές την μπάλα και υπέπεσαν σε 21 λάθη.

Terroristas (Κονοφάος): Γάτσος 9, Λίτινας 4, Κονοφάος 3, Μπουγάς 2,Νίκας 12, Βατικιώτης(8ρ.), Τσιαούσης (9ρ.), Καρδάσης 4.

Brooklyn Bets(Γιαννιτσέλης): Αγγελόπουλος 9(9ρ.), Αγρέβης 6(13ρ.), Δαραμούσκας 1, Μουχίμογλου 4(8ρ.), Μπαμπάτσικος (7ρ.), Σάλλαρης 6, Χουσέας 16(9ρ.), Ρούσσος 2.

Τι μας άρεσε: Το γρήγορο passing game των Bets.