19/12/2021
Seattle SuperΨΩΝΙΑ 6 13 17 10 - 46 -
Sintrim Team 20 10 17 6 - 53 -

Συνέχεια στις νίκες για τους Sintrim Team!

Ακόμα μια νίκη πρόσθεσαν στον παλμαρέ τους οι Sintrim Team, καθώς επικράτησαν στο γήπεδο της Ευκαρπίας των Seattle Superψώνια με σκορ 46-53.

Οι νικητές και τυπικά φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυναμικά το παιχνίδι και με τους επτά πόντους του Κουτσιμανή, κατάφεραν να πάρουν μια μεγάλη διαφορά. Τρεις πόντους πέτυχε ο Μούστος για τους Seattle Superψώνια. Σκορ περιόδου 6-20.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Seattle έκαναν την αντεπίθεσή τους. Αυτή έγινε για χειρός Νεστορόπουλου ο οποίος βοήθησε την ομάδα του σκοράροντας έξι πόντους. Από τους Sintrim o Καραγιαννιώτης συνέχισε να μοιράζει ασίστ στους συμπαίκτες του. Σκορ περιόδου 13-10.

Το τρίτο δεκάλεπτο έληξε ισόπαλο με τους Seattle να προσπαθούν να παραμείνουν στο παιχνίδι. Νεστορόπουλος και Μούστος πέτυχαν από επτά πόντους την ίδια στιγμή που η ομάδα τους γύρισε την άμυνά της σε ζώνη, δυσκολεύοντας αρκετά τους Sintrim. Επτά πόντους με ένα τρίποντο πέτυχε ο Καραγιαννιώτης για τους Sintrim. Σκορ περιόδου 17-17.

Το κύκνειο άσμα των Seattle έγινε στο τελευταίο δεκάλεπτο. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν, αλλά ο χρόνος δεν έφτανε για να καταφέρουν να πάρουν τη νίκη απέναντι στους εξαιρετικούς Sintrim. Δύο τρίποντα πέτυχε ο Φεραδούρος και από ένα τρίποντο οι Κραγιαννιώτης και Λαδόπουλος. Τελικό σκορ 46-53.

Seattle Superψώνια: Φεραδούρος 9(2), Ιωαννίδης, Μούστος 11, Φουντουλάκης 2, Μαλακώζης 7(1), Νεστορόπουλος 17, Κουτρομάνος

Sintrim Team: Κουτσιμανής 14, Καραγιαννιώτης 18(2), Λαδόπουλος 15(3), Μπούζης, Μαυράκης 4, Μάρκος 2