31/10/2021
Stefanina Timberwolves 12 22 24 21 - 79 -
Sicarios BC 28 28 24 20 - 100 -

Συνέχισαν με νίκη οι Sicarios!

Σε ένα εξαιρετικό παιχνίδι τόσο σε ταχύτητα, όσο και σε θέαμα, οι τυπικά φιλοξενούμενοι Sicarios, κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο με αντιπάλους τους Stefanina Timberwolves.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Sicarios μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και με οκτώ πόντους του Παπαθανασίου κατάφεραν να πάρουν γρήγορα προβάδισμα στο σκορ. Για του Λύκους, από τρεις πόντους πέτυχαν οι Καλλιώρας και Χρήστογλου. Σκορ περιόδου 12-28.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Λύκοι αντέδρασαν και κατάφεραν να πετύχουν περισσότερους πόντους με τον Καλλιώρα να σκοράρει τους περισσότερους έχοντας 10 με ένα τρίποντο. Για τους Sicarios, ο Ρέμπελος τελείωσε το δεκάλεπτο με οκτώ πόντους. Σκορ περιόδου 22-28.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο τρίτο δεκάλεπτο, το σκορ ήρθε ισόπαλο. Εννιά πόντοι για τον συνήθη ύποπτο Καλλιώρα και 10 πόντοι με δύο τρίποντα για τον Αλεξανδρίδη. Σκορ περιόδου ισόπαλο 24-24.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν και το μοναδικό του αγώνα στο οποίο υπερίσχυσαν οι Λύκοι. Ο Καλλιώρας το χαβά του με 11 πόντους και δύο τρίποντα από τη μία, και από την άλλη επτά πόντοι για τον Ξιούφη. Τελικό σκορ 79-100 με πολλά καλάθια και πολύ θέαμα.

Stefanina Timberwolves: Γκαγκασούλης 5, Πολυχρονιάδης 12, Χρήστογλου 12(4), Καλλιώρας 35(3), Γούσιος, Αλεπάκης 2, Αλβανός, Σμυρνιός 11(1), Φέλλιος 2.

Sicarios: Αποστόλου 6(2), Λεφάκης 6, Ρέμπελος 15(1), Ξιούφης 15, Παπαθανασίου 19, Μητσάκης 10(2), Πολύζος 2, Αλεξανδρίδης 19(2), Κάγκουρας 2, Συμεωνίδης 6.