15/06/2022
Sintrim Team 22 7 14 19 - 62 -
Rising Suns 11 16 13 18 - 58 -

Συνεχίζει ακάθεκτη η Sintrim Team!

Οι Sintrim Team κατάφεραν να αποσπάσουν ακόμα μια νίκη απέναντι στους μαχητικούς Rising Suns με τελικό σκορ 62-58 και έτσι κατάφεραν να διατηρήσουν το αήττητο σερί τους και να μείνουν στην πρώτη θέση του ομίλου.

Ο αγώνας όμως θα ξεκινήσει με τους Rising Suns να πετυχαίνουν ένα όμορφο mid range σουτ από τα χέρια του Κουτσιμανή βάζοντας έτσι δύσκολα από νωρίς για τους Sintrim , οι οποίοι όμως δεν έχασαν καμία ευκαιρία και έτσι κατάφεραν να ανακάμψουν και να δημιουργήσουν μια αρκετά μεγάλη διαφορά ήδη από την πρώτη περίοδο. Τα πράγματα όμως θα αλλάξουν αρκετά στην δεύτερη περίοδο καθώς οι Rising Suns χάρης στις πολύ καλές προσπάθειες Καραγιαννιώτη αλλά και την φοβερή τους άμυνα θα καταφέρουν όχι μόνο να μειώσουν θεαματικά την διαφορά αλλά και να περιορίσουν τους γηπεδούχους στους 7 πόντους με το τέλος του ημιχρόνου.

Οι Sintrim όμως έδειξαν ότι δεν βρίσκονται τυχαία στις καλύτερες ομάδες τις λίγκας και έτσι με μια φοβερή εμφάνιση στο τρίτο δεκάλεπτο θα μπορέσει να ξανά βρει τον ρυθμό της και έτσι χάρης τα καλάθια του Σαλαβάτη θα μπορέσει να σταθεί και πάλι στα πόδια της. Το τέταρτο δεκάλεπτο θα χαρακτηριστεί κυρίως από το πάθος των Rising Suns με σκοπό την ανατροπή αλλά και επιμονή των Sintrim , τελικοί νικητές θα αποδειχθούν όμως οι Sintrim με τελικό σκορ 62-58.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Αστέριος Σαλαβάτης ο οποίος πέτυχε double double με 22 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Για την ομάδα των Rising Suns άξιος αναφοράς είναι ο Δημήτρης Καραγιαννιώτης ο οποίος πέτυχε και αυτός ένα φοβερό double double 24 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Sintrim Team: Τσώτσος 4 , Τουρόγλου 4 , Λιβέρης 11 (1) , Τσακίρης 5 (1) , Σαλαβάτης 22 , Μπούζης , Μαυράκης , Καζαντζής 16 (1)

Rising Suns: Μάρκουλης , Μάρκος 7 , Τζάμαλης 9 , Καραγιαννιώτης 24 , Κουτσιμανής 18 (1)