73
Big Babes 19 21 19 19 - 78 -
MnP 15 12 25 21 - 73 -

Συνεχίζουν δυναμικά οι Big Babes!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με έντονη ανταγωνιστικότητα ανάμεσα στις δύο ομάδες. Οι Big Babes κατάφεραν να ξεκινήσουν με προβάδισμα, κυριαρχώντας τόσο στην επίθεση όσο και στην άμυνα. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με τους Big Babes να προηγούνται με 19-15.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Big Babes συνέχισαν να εντυπωσιάζουν, αυξάνοντας το προβάδισμά τους. Οι επιθέσεις τους ήταν εξαιρετικά αποτελεσματικές και οι Ιατρίδης, Τσιρώνης και Δατσέρης ηγήθηκαν της ομάδας τους με εντυπωσιακές επιδόσεις. Στο τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου, το σκορ ήταν 40-27 υπέρ των Big Babes.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν ίσως το πιο συναρπαστικό κομμάτι του αγώνα. Οι MnP αντέδρασαν με επιτυχία, με τους Κεχίδη, Καραμπά, Μόκκα και Δαλπά να επιδεικνύουν τις δεξιότητές τους. Ο αγώνας εξελίσσονταν με έντονη ένταση, και το τρίτο δεκάλεπτο έληξε με τους Big Babes να προηγούνται με 59-52.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν κομβικό για την εξέλιξη του αγώνα. Οι δύο ομάδες αντάλλαξαν καλάθια και η ένταση αυξήθηκε. Οι Big Babes προσπάθησαν να διατηρήσουν το προβάδισμά τους, αλλά οι MnP εμφάνισαν ανθεκτικότητα και αποφασιστικότητα. Τελικά, ο αγώνας ολοκληρώθηκε με τους Big Babes να νικούν με σκορ 78-73, αλλά και οι δύο ομάδες αξίζουν συγχαρητήρια για την εκπληκτική τους εμφάνιση.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Αλέξανδρος Ιατρίδης ο οποίος πέτυχε Double Double με 30 πόντους και 19 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους MnP είναι ο Χάρης Κεχίδης ο οποίος έκανε Double Double έχοντας 18 πόντους και 18 ριμπάουντ.

Big Babes: Τερζίδης Ν. 6 , Μπούζης , Τερζίδης Σ. 3 , Μεγαλόπουλος 2 , Τσιρώνης 18 , Κουτσιανούδης 3 , Πατσιανίδης 3 (1) , Δατσέρης 13 (3) , Ιατρίδης 30 (3)

MnP: Στρουζας , Παπαδόπουλος , Λάσκος 3 (1) , Μπασιακούλης 2 , Κυριαζής , Κεχίδης Θ. 2 , Κιοσέογλου 2 , Καραμπάς 16 (1) , Μόκκας 15 (3) , Γκρεκ , Κεχίδης Χ. 18 , Δαλπάς 15 (2)