29/06/2023
Sintrim Team 17 19 25 21 - 82 -
The Toy Men 12 3 6 25 - 46 -

Συνεχίζουν οι νίκες για την Sintrim Team!

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν αρκετά αμφίρροπο, με αμφότερες τις ομάδες να ανταγωνίζονται για τον έλεγχο του παιχνιδιού. Οι Τουρόγλου και Σταυρίδης ξεχώρισαν για την Sintrim Team, δείχνοντας εξαιρετική δεξιοτεχνία και σκοράροντας σημαντικούς πόντους. Ωστόσο, οι The Toy Men δεν έμειναν πίσω, με τους Βαλκούμας και Πάνο να προσφέρουν δυναμική αμυντική παρουσία και ακριβείς πάσες. Ο πίνακας του πρώτου δεκαλέπτου έδειξε τη Sintrim Team να προηγείται με 17-12.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν μια πραγματική επίδειξη δύναμης από την Sintrim Team. Οι παίκτες της ομάδας ανέβασαν τον ρυθμό τους και επιδόθηκαν σε εντυπωσιακά καλάθια, αυξάνοντας τη διαφορά του σκορ. Οι Τουρόγλου και Σταυρίδης συνέχισαν να είναι ασταμάτητοι, ενώ η άμυνα της Sintrim Team κατέστησε δύσκολη την πρόκριση των The Toy Men προς το καλάθι της. Στο τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου, η Sintrim Team είχε ήδη εξασφαλίσει σημαντικό προβάδισμα, με το σκορ να δείχνει 36-15.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν μια καταιγίδα από την Sintrim Team. Η ομάδα απέδειξε την υψηλή της κλάση και αυτοπεποίθηση, επιτίθεται με απίστευτη αποτελεσματικότητα. Οι Τουρόγλου και Σταυρίδης συνέχισαν να κυριαρχούν στο παρκέ, ενώ οι υπόλοιποι συμπαίκτες τους συνέβαλαν με καθοριστικούς πόντους. Η άμυνα της Sintrim Team απέτρεψε τους The Toy Men από το να βρουν ρυθμό και να αναπτύξουν το παιχνίδι τους. Ο πίνακας του τρίτου δεκαλέπτου έδειξε μια συντριπτική διαφορά, με τη Sintrim Team να προηγείται με 61-21.

Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν μια συνέχεια της κυριαρχίας της Sintrim Team. Οι παίκτες της ομάδας συνέχισαν να επιδίδονται σε εντυπωσιακές επιθέσεις και αμυντική αρωγή, περιορίζοντας την αντίδραση των The Toy Men. Η ομάδα τους έδειξε συνοχή και αποφασιστικότητα σε κάθε φάση του παιχνιδιού. Όταν τελείωσε το τέταρτο δεκάλεπτο, η Sintrim Team είχε επικρατήσει με συνολικό σκορ 82-46.

MVP του αγώνα είναι ο Αστέριος Σαλαβάτης ο οποίος έκανε Double Double με 11 πόντους και 19 ριμπάουντ.

Ενώ για τους The Toy Men άξιος αναφοράς είναι ο Στέφανος Πάνος ο οποίος έβαλε 14 πόντους και μάζεψε 5 ριμπάουντ.

Sintrim Team: Λιβέρης 8 (2) , Μαυράκης , Μπούζης 3 (1) , Καζαντζής 11 (3) , Τουρόγλου 16 (2) , Σαλαβάτης 11 , Σταυρίδης 15 (3) , Φωτακάκης 6 (2) , Μεταξούδης 2 , Παναγιωτούνης 4 , Γιαννακίδης 6

The Toy Men: Καλτσάς , Βαλκούμας 14 (2) , Κορτιμανίτσης 5 , Λαμψίδης 7 , Πάνος 14 (2) , Στρατίκης 6 (1) , Ανθυμίδης