06/06/2022
Aristotelis BC 19 13 13 9 - 54 -
Sicarios BC 16 16 21 18 - 71 -

Συνεχίζουν ακάθεκτοι οι Sicarios I.T.G. Group!

Μετά από ένα σκληρό παιχνίδι οι Sicarios I.T.G. Group θα δείξουν τι πραγματικά αξίζουν και έτσι θα καταφέρουν να πάρουν την νίκη απέναντι στον Aristoteli BC με σκορ 54-71 και να συνεχίσει τις νίκες.

Ο Aristotelis θα ξεκινήσει αρκετά δυναμικά το παιχνίδι με τον Τσάκο ο οποίος θα ευστοχήσει σε ένα τρίποντο και θα ανοίξει το σκορ για την ομάδα του , από την άλλη όμως οι Sicarios θα προσπαθήσουν να απαντήσουν στις επιθέσεις των αντιπάλων με τα καλάθια των Μητσάκη και Ρέμπελου τα οποία όμως δεν θα είναι αρκετά και έτσι ο Aristotelis θα τελειώσει την πρώτη περίοδο έχοντας μια διαφορά 3 πόντων. Από την δεύτερη περίοδο και μετά όμως τα πράγματα άλλαξαν καθώς οι Sicarios χάρης στην πολύ καλή τους άμυνα αλλά και τα καλάθια του Μαυρίδη θα μπορέσουν όχι μόνο να καλύψουν την διαφορά αλλά και να βρεθούν αυτοί μπροστά στο σκορ κάτι όμως που δεν θα κρατήσει για πολύ διότι ο Aristotelis θα καταφέρει να ισοφαρίσει με το τέλος του ημιχρόνου.

Το τρίτο δεκάλεπτο βρήκε τους Sicarios ακόμα πιο αποφασισμένους για την νίκη καθώς η οργάνωση στην άμυνα αλλά και η φοβερή επιθετική λειτουργεία τους χάρισε μια διαφορά 8 πόντων την οποία κλήθηκαν να υπερασπιστούν και μέχρι τέλους. Ο Aristotelis όμως στο τέταρτο δεκάλεπτο φάνηκε αρκετά κουρασμένος χωρίς δυνάμεις και έτσι μην μπορώντας να ανταπεξέλθει στον ρυθμό που είχε επιβληθεί δεν μπόρεσαν να ανακάμψουν και έτσι οι Sicarios I.T.G Group κατάφεραν να φύγουν με την νίκη με τελικό σκορ 54-71 κάνοντας έτσι την 3η συνεχόμενη νίκη τους.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Γιάννης Μητσάκης ο οποίος παραλίγο να πετύχει triple double καθώς είχε 19 πόντους , 12 ριμπάουντ και 9 ασίστς.

Ενώ , για την ομάδα του Aristoteli άξιος αναφοράς είναι ο Κωνσταντίνος Τσάκος ο οποίος πέτυχε double double με 13 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Aristotelis BC: Χαρτόπουλος 6 (1) , Αθανασιάδης 10 , Οικονόμου 5 (1) , Αρσένης 8 (2) , Τσάκος 13 (3) , Χατζηνικολάου 8 , Τιτόπουλος 2 , Κωνσταντινίδης 2

Sicarios I.T.G Group: Ρέμπελος 15 (2) , Παπαθανασίου 11 (1) , Μητσάκης 19 (4) , Μαυρίδης 12 , Πανταζής 6 , Συμεωνίδης 8