19/11/2023
Salonica Titans 11 16 22 16 - 65 -
Never Again 9 14 21 14 - 58 -

Συνεχίζουν δυναμικά οι Salonica Titans!

Ο αγώνας ξεκίνησε με ένα πρώτο δεκάλεπτο που ξεχώρισε για την υψηλή άμυνα και το χαμηλό σκορ. Οι καλύτεροι παίχτες των Salonica Titans, Αξάς και Δελανδρέας, αντιμετώπισαν την αμυντική αντίσταση των παικτών των Never Again, ενώ και οι Καμαράς και Μυλιόρδος προσέφεραν εντυπωσιακή ασφάλεια στην άμυνα της ομάδας τους. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 11-9 υπέρ των Salonica Titans, σημειώνοντας έναν αργό και σφαιρικό αγώνα.

Το δεύτερο δεκάλεπτο φάνηκε εκρηκτικό, με τις δύο ομάδες να απελευθερώνονται στην επίθεση και να επιδεικνύουν αξιοσημείωτη αποτελεσματικότητα στα σουτ και τα καλάθια. Οι Αξάς και Δελανδρέας των Salonica Titans και οι Καμαράς και Μυλιόρδος των Never Again πραγματοποίησαν εντυπωσιακές επιθέσεις, με το δεύτερο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με το σκορ να δείχνει 27-23 υπέρ των Salonica Titans.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν γεμάτο από ανατροπές και εντυπωσιακά καλάθια. Οι Αξάς και Δελανδρέας συνέχισαν να ηγούνται για τους Salonica Titans, αλλά οι Never Again αντέδρασαν με ενέργεια και συνεργασία. Οι Καμαράς και Μυλιόρδος προσέφεραν ανεξίτηλες στιγμές με εντυπωσιακά καλάθια, και το τρίτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ να δείχνει 49-44 υπέρ των Salonica Titans.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν κρίσιμο για τις δύο ομάδες, καθώς ο αγώνας πλησίαζε προς το τέλος. Οι Salonica Titans διατήρησαν τον έλεγχο, με τους Αξάς και Δελανδρέα να προσφέρουν εντυπωσιακές επιδόσεις. Παρά την αντίσταση των Never Again, οι Salonica Titans κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα και έτσι πήραν την νίκη με σκορ 65-58.

MVP αναδείχθηκε ο Γιώργος Αξάς ο οποίος πέτυχε 25 πόντους και πήρε 5 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Never Again είναι ο Γιώργος Καμαράς ο οποίος έκανε Double Double με 25 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Salonica Titans: Δελανδρέας 13 (1) , Καλογήρου 4 , Σαρασίτης 2 , Αλειφτήρας 7 (2) , Βανδήρας 3 , Καλαθάς 4 , Λάππας 2 , Αξάς 25 (1) , Τράκας 1 , Κατσαβός 4

Never Again: Τιτίρλας 2 , Μυλιόρδος 11 (1) , Παπαϊωάννου , Συρόπουλος 5 (1) , Σπαθής 1 , Τσαλκιτζής 3 , Καντυλτζόγλου 2 , Ψαλλίδας 3 , Καρυώτης 1 , Καμαράς 25 (4) , Σαμαράς 5