02/02/2024
Golden Steak Evosmos 11 15 8 14 - 48 -
Agxialos Legends 21 13 26 13 - 73 -

Συνεχίζουν πρώτοι οι Agxialos Legends!

Ο αγώνας ξεκίνησε με εντυπωσιακή απόδοση από την πλευρά των Agxialos Legends. Οι παίκτες τους, Μιχέλης και Καραγκιαούρης , έδειξαν από το πρώτο λεπτό ότι ήταν έτοιμοι να δώσουν τον καλύτερο τους εαυτό στο γήπεδο. Με ένα εντυπωσιακό σκορ 11-21 υπέρ των Agxialos Legends, οι Golden Steak βρέθηκαν να προσπαθούν να αντισταθούν στον πολύ δυνατό αντίπαλο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Golden Steak προσπάθησαν να επανέλθουν στο παιχνίδι και να μειώσουν τη διαφορά. Οι Καφριτσας και Ζλατανος ηγήθηκαν των προσπαθειών της ομάδας τους, εκτελώντας αποτελεσματικές επιθέσεις και προσπαθώντας να βελτιώσουν την άμυνά τους. Ωστόσο, οι Agxialos Legends διατήρησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού και το σκορ στο τέλος του δευτέρου δεκαλέπτου ήταν 26-34.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν ανεπίσημα η ώρα των Agxialos Legends. Οι παίκτες τους συνέχισαν να επιδεικνύουν απίστευτο συντονισμό και ομαδικό πνεύμα. Ο Μιχέλης, ο Καραγκιαούρης και ο Γιαγκόπουλος ηγήθηκαν της επίθεσης, ενώ η άμυνά τους ήταν ασφυκτική. Οι Golden Steak βρέθηκαν να αντιμετωπίζουν μια σημαντική διαφορά με σκορ 34-60, αντιμετωπίζοντας μια πρόκληση για το τελευταίο δεκάλεπτο.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Agxialos Legends διατήρησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού και επικράτησαν με τελικό σκορ 48-73. Οι προσπάθειες των Καφριτσας και Ζλατανος για τους Golden Steak δεν ήταν αρκετές απέναντι στην ομαδική απόδοση των Agxialos Legends.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Γιώργος Καραγκιαούρης ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 15 πόντους και 21 ριμπάουντ.

Αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα για τους Golden Steak είναι ο Μιχάλης Καφρίτσας ο οποίος πέτυχε και αυτός Double Double με 16 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Golden Steak Evosmos: Γιολβάνης 3 (1) , Παναγιωτούνης , Μπρακόπουλος Γ. 5 (1) , Μπρακόπουλος Κ. , Μαυρένης , Λουκίδης 10 , Καφριτσας 16 (2) , Τρέμμας 8 , Ζλατανος 6

Agxialos Legends: Καραγκιαούρης 15 , Μαυρίδης 13 (1) , Πρωτογερόπουλος 10 (2) , Μιχέλης 23 (3) , Παράσχος , Γιαγκόπουλος 12 (2)