02/12/2023
Golden Steak Evosmos 14 16 8 31 - 69 -
Manchester United BC 6 20 7 18 - 51 -

Τα έδωσαν όλα για την νίκη οι Golden Steak Evosmos!

Ο αγώνας ξεκίνησε με έναν εντυπωσιακό ρυθμό από τους Golden Steak. Οι παίκτες Γιαννούσης και Καφρίτσας επέδειξαν εκρηκτικές κινήσεις και απίστευτη ακρίβεια στα σουτ. Η άμυνά τους ήταν ασφυκτική, καθιστώντας δύσκολη την προσέγγιση των αντιπάλων. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με το εντυπωσιακό σκορ 14-6 υπέρ των Golden Steak.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, η Manchester United προσπάθησε να αντισταθεί στην κυριαρχία των Golden Steak. Οι Χριστοφίδης και Παληογιάννης ανέλαβαν το βάρος της επίθεσης, αντιδρώντας με έντονο πνεύμα ανταγωνισμού. Παρόλα αυτά, οι Golden Steak διατήρησαν το προβάδισμα με σκορ 30-26, δείχνοντας σταθερότητα και συνέχισαν να επιδεικνύουν την καλή τους φόρμα.

Το τρίτο δεκάλεπτο αντανακλούσε την ανατροπή της Manchester United. Οι παίκτες της απέκτησαν ρυθμό και συντονισμό, αναπτύσσοντας αποτελεσματικές επιθέσεις. Οι Golden Steak έπεσαν πίσω, ενώ οι Χριστοφίδης και Παληογιάννης ηγήθηκαν της αντεπίθεσης. Παρ' όλα αυτά, οι Golden Steak διατήρησαν μια λεπτή διαφορά, με το σκορ να κλείνει στο 38-33.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ανέδειξε την ολοκληρωτική επικράτηση των Golden Steak. Οι Γιαννούσης και Καφρίτσας επέμεναν στην εξαιρετική τους εμφάνιση, ενώ η ομάδα τους επέδειξε υψηλό επίπεδο οργάνωσης και αποτελεσματικότητας. Οι Manchester United δεν κατάφεραν να ανακάμψουν, και η απόσταση στο σκορ διαφοροποιήθηκε σταθερά. Ο αγώνας ολοκληρώθηκε με το 69-51 υπέρ των Golden Steak.

MVP αναδείχθηκε ο Δημήτρης Γιαννούσης ο οποίος πέτυχε ένα φανταστικό Double Double με 35 πόντους και 18 ριμπάουντ.

Ενώ για την Manchester πρωταγωνιστής ήταν ο Ανδρέας Παληογιάννης ο οποίος πέτυχε και αυτός Double Double έχοντας 13 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Golden Steak Evosmos: Παναγιωτούνης , Βασιλειάδης 2 , Μπρακόπουλος , Λουκίδης 11 (1) , Ψαρριάνης 2 , Καφριτσας 19 , Γιαννούσης 35 (1) , Γιάνκος

Manchester United BC: Καρακώστας 7 (1) , Δέλλιος 2 , Λαμπρέλλης , Χριστοφιδης 20 (3) , Καρακώστας 2 , Παληογιάννης 13 (1) , Βαρδάκας 7 (1)