23/03/2023
Nutriclab BC 19 19 16 28 - 82 -
CITÉ BC 13 13 8 12 - 46 -

Τα κατάφεραν ξανά οι Nutriclab!

Οι Nutriclab μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι από το πρώτο λεπτό καθώς χάρης στην ομαδικότητά τους μπόρεσαν να πετύζουν εύκολα καλάθια και να μπουν μπροστά στο σκορ. Από την άλλη οι CITE δεν το έβαλαν κάτω και μπόρεσαν να μείνουν κοντά στο σκορ παρά τις δυσκολιές που αντιμετώπισαν.

Το δεύτερο δεκάλεπτο συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό για τους Nutriclab καθώς Κουτσφετσούλης και Αποστολιδης ήταν αυτοί οποίοι έβαλαν την ομάδα τους και τους έδωσαν την διαφορά που ήθελαν. Ο Τζάστας για τους CITE ήταν ο παχίτης κλειδί ο οποίος κατάφερε να ισορροπήσει το παιχνίδι.

Η πίεση των CITE συνέχισε και στο δεύτερο ημίχρονο με το παιχνίδι να γίνετε ροντεό , έτσι ως αποτέλεσμα ο αγώνας έγινε αρκετά σκληρός και έτσι αρκετοί παίχτες είχαν πολλά φάουλ. Αυτό οδήγησε στις καθαρές άμυνες έτσι το σκορ δεν μπόρεσε να ανέβει αρκετά κάτι που έδωσε την ευκαρία στους Nutriclab να μείνουν μπροστά.

Οι Nutriclab στην τελευταία περίοδο έδειξαν την διάθεσή τους να τελειώσουν το παιχνίδι με Καραγκιαούρη και Καραγιαννιώτη να πρωταγωνιστούν , εν τέλη το παιχνίδι πέρασε στα χέρια των Nutriclab με τελικό σκορ 82-46.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Φίλιππος Κουτσφετσούλης ο οποίος έκανε double double καθώς είχε 14 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Ενώ για τους CITE άξιος αναφοράς είναι ο Πρόδρομος Τζάστας ο οποίος πέτυχε 20 πόντους και έκλεψε 6 φορές την μπάλα.

Nutriclab: Κουτσφετσούλης 14 , Χουρδάκης 8 (1) , Ιακωβιδης 4 , Αποστολιδης 14 (2) , Κατέρης 9 , Καραγκιαούρης 16 , Καραγιαννιώτης 17 (1)

CITE BC: Φωτεινήτσογλου , Τζάστας 20 (1) , Στρολιος 2 , Τζανέτος 2 , Αναγνώστου , Γρηγοριάδης 2 , Τσιαϊλάνης 8 , 12 (2)