18/02/2023
Sintrim Team 11 12 7 18 - 48 -
Πανικός BC 14 9 14 9 - 46 -

Τα κατάφερε και έμεινε ζωντανή η Sintrim Team!

Ο αγώνας θα ξεκινήσει με τον ΠΑΝΙΚΟ να έχει το πάνω το χέρι από την πρώτη στιγμή καθώς η επίθεση τους ήταν αυτή που τους έδωσε αυτή την δυνατότητα σε συνδυασμό με την πολύ καλή τους άμυνα. Η Sintrim μπόρεσε να πετύχει κάποια καλάθια τα οποία όμως δεν τους βοήθησαν όσο θα ήθελαν καθώς η άμυνα τους ακόμα ήθελε δουλειά.

Η συνέχεια για τους Sintrim ήταν αρκετά καλή καθώς Τερζίδης μπόρεσε να πετύχει σημαντικά καλάθια και να εξαλείψη την διαφορά την ίδια στιγμή όπου ο ΠΑΝΙΚΟΣ ήταν αυτός όπου δεν μπόρεσε να βρει τα εύκολα καλάθια στην επίθεση και έμεινε αρκετά πίσω με την άμυνα να μην είναι τοσο σφιχτή όσο στην αρχή.

Το παιχνίδι για ακόμα μια φορά θα πάρει φωτιά και θα αλλάξει πάλι καθώς ο ΠΑΝΙΚΟΣ θα είναι αυτή την φορά σε θέση οδηγού καθώς Πραντέκος με την βοήθεια του Παρασκευά μπόρεσαν να βάλουν ξανά μπροστά την ομάδα τους με τις φοβερές προσπάθειες τους. Οι Sintrim για ακόμα μια φορά δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν και όντας ακόμα μουδιασμένοι πέτυχαν μόνο 7 πόντους με το τέλος του δεκαλέπτου.

Η ανατροπή όμως θα έρθει στο τέταρτο δεκάλεπτο στο οποίο οι Sintrim με μια φοβερή εμφάνιση και με μια ψυχραιμία ειδικά στα τελευταία λεπτά μπόρεσαν να φέρουν τούμπα το ματς και να βάλουν σε πολύ δύσκολη θέση τους αντιπάλους. Ο ΠΑΝΙΚΟΣ δεν μπόρεσε να κρατηθεί στο παιχνίδι και έτισ η νίκη πέρασε στα χέρια των Sintrim με τελικό σκορ 48-46.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Νίκος Τερζίδης ο οποίος άγγιξε το double double καθώς είχε 23 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Για τον ΠΑΝΙΚΟ αυτός που συνέβαλε τα μέγιστα είναι ο Νίκος Παρασκευάς ο οποίος έκανε double double με 21 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Sintrim Team: Καρακώστας , Τερζίδης 23 , Λιβέρης , Μαυράκης , Τρούπκος , Μπούζης , Τουρόγλου 4 (1) , Σαλαβάτης 10 , Μεγαλόπουλος 6 (2) , Μεταξούδης , Γιολβάνης 5

ΠΑΝΙΚΟΣ BC: Πραντέκος 13 (1) , Κοντόπουλος 2 , Ψοφογιώργος Θ. , Καρανάτσιος , Νικολόπουλος 2 , Τσελεκίδης 4 , Ψοφογιώργος Δ. 4 , Παρασκευάς 21 (4) , Καπουράνης , Ιωσήφ