04/07/2022
Brooklyn Bets by Amerikanos24 14 21 18 15 - 68 -
Terroristas 3 6 13 8 - 30 -

Τελείωσαν την σειρά από το πρώτο ματς οι Bets!

Πραγματοποιώντας μία εξαιρετική εμφάνιση, οι Brooklyn Bets επικράτησαν με 68-30 των Terroristas τελειώνοντας επί της ουσίας την σειρά.

Από το πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα από το Μπρούκλιν έβαλε τις βάσεις για τη νίκη. Με τον Μπαμπάτσικο να βάζει 4 πόντους, οι Bets προηγήθηκαν με 14-3 με το τέλος της περιόδου. Για τους Terroristas, 2 πόντους σημείωσε ο Μάριος Νίκας.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε με τους Brooklyn Bets όχι μόνο να κρατούν το προβάδισμα τους αλλά και να το αυξάνουν και να πηγαίνουν στα αποδυτήρια στο συν 26, 35-9 με τον Σάλλαρη να βάζει 8 πόντους, τον Αγρέβη 7 και τον Αγγελόπουλο 6. Για τους τυπικά φιλοξενούμενους, 3 εβαλε ο Μπουγάς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι τυπικά γηπεδούχοι καθάρισαν ουσιαστικά την σειρά, αφού παίζοντας εξαιρετικά τόσο σε άμυνα όσο και στην επίθεση ανέβασαν την διαφορά τους στους 31, 53-22. Αγρέβης από την μία με 4 πόντους και Μπουγάς από την άλλη με 5, ηγούνταν των επιθετικών προσπαθειών των ομάδων τους σε εκείνο το διάστημα.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι Bets, διαχειρίστηκαν άψογα το προβάδισμα τους και έφτασαν στη νίκη μισή πρόκριση με 68-30 με την ομάδα του Φάνη Παναγιώτου να πραγματοποιεί μία ολοκληρωτική εμφάνιση και να μην αφήνει περιθώρια στους αντιπάλ