03/12/2019
Transporters 20 13 10 16 - 59 -
Kasonic Beers 10 16 7 14 - 47 -

Τελικά νικητές βγήκαν οι Transporters!

Επαναληπτικός αγώνας ανάμεσα σε Transporters και Kasonic Beers με το ίδιο αποτέλεσμα. Νίκη για τους αήττητους Transporters που ήρθαν για να πάρουν την νίκη και να κάνουν το 4-0!

Στο πρώτο κιόλας δεκάλεπτο δείξανε οι Transporters ότι θέλουν να κερδίσουν, αφού μπήκαν μέσα δυνατά και πήραν διαφορά double score (20-10). Για τους Transporters σκόραραν Γκέος Χ. 2, Σιώτας 4, Κοκόσης 3, Πιπέρος 7, Κορώσης και Γκέος Θ. από 2. Από την άλλη οι Kasonic Beers μπήκαν πιο νευρικά και σκόραραν μόλις τρεις παίκτες, ο Προσηλιακός 3, Ζυγούρης Γ. 5 και Σιαμόπουλος 2.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο μπήκαν για να ανατρέψουν το παιχνίδι οι Kasonic Beers, αφού μπήκαν πιο αποφασισμένοι και το δείξαν βάζοντας σε θέση οδηγού ο Ζυγούρης Γ. 7, Σιαμόπουλος 6, Παπαδόπουλος 2 και Ζυγούρης Ε. 1, αλλά οι Transporters έμειναν κοντά αφού βρήκαν λύσεις από πέντε παίκτες, 3 έβαλαν Σιώτας και Κοκόσης, ενώ από 2 ο Βρύσης, ο Γκέος και ο Κορώσης. Έτσι πήγαν στο ημίχρονο με ένα ικανοποιητικό +6.

Τρίτο δεκάλεπτο επέβαλλαν τον ρυθμό τους οι Transporters, αλλά γενικά και οι δύο ομάδες ήταν άστοχες με το αποτέλεσμα να είναι 10-6 για τους Transporters. Σε αυτό το δεκάλεπτο οι Kasonic Beers ενώ παίξανε καλή άμυνα δεν είχαν ψυχραιμία να βάλουν τα καλάθια, συν ότι αρκετές φορές οι αντίπαλοι τους παίζανε πολύ καλή άμυνα.

Τέλος στο τέταρτο δεκάλεπτο έπαιξε ρόλο η επίθεση από την μία ο Ζυγούρης Γ. είχε πάρει φωτιά από την άλλη κράταγε γερά ο Σιώτας που έβρισκε λύσεις. Όμως φάνηκε η διαφορά μεταξύ των ομάδων και ποιοι ήταν πιο ψύχραιμοι αφού σκόραραν συνολικά πέντε παίκτες από τους Transporters, ενώ από τους Kasonic Beers μόλις 3. Οι Kasonic Beers χάσανε με ψηλά το κεφάλι αφού δείξανε πόσο μαχητικοί είναι!

Mvp για τους νικητές ο Σιώτας με 18 πόντους, 10 ριμπάουντ, μοίρασε 3 ασίστ, έκλεψε 7 φορές την μπάλα και έκανε μόλις 1 λάθος. Στον αντίποδα ο Ζυγούρης Γ. έβαλε 23 πόντους, πήρε 8 ριμπάουντ, έκλεψε την μπάλα 3 φορές και έκανε κι αυτός 1 λάθος.

Συνολικά οι Transporters σούταραν 22-59 δίποντα, 6-17 τρίποντα, 9-21 βολές, πήραν 48 ριμπάουντ, μοίρασαν και κλέψανε την μπάλα 13 φορές, έριξαν 1 τάπα αλλά έκαναν 18 λάθη. Οι Kasonic Beers έβαλαν 16-64 δίποντα, 3-25 τρίποντα, 12-23 βολές, μάζεψαν 39 ριμπάουντ, έδωσαν 6 ασίστ, έκλεψαν 7 φορές την μπάλα, έριξαν 4 τάπες αλλά έκαναν 13 λάθη.

Transporters (Βρύσης): Βρύσης 4, Γκέος Χ. 5, Σιώτας 18, Κοκόσης 10(3), Πίπερος 10(2), Θεοδωρόπουλος 2, Κορώσης 5(1) και Γκέος Θ. 6.

Kasonic Beers (Ζυγούρης Γ.): Ζυγούρης Γ. 23(2), Ζυγούρης Ε. 1, Παπαδόπουλος 6, Προσηλιακός 5, Σιαμόπουλος 12.

Τι μας άρεσε: Ότι και οι δύο ομάδες θέλανε την νίκη και πάλεψαν γι αυτήν.