03/03/2024
Να σαι καλά 20 6 5 5 - 36 -
Orlando Tragic Salonica 11 8 8 19 - 46 -

Τεράστια ανατροπή οι Orlando Tragic!

Σε ένα παιχνίδι που βρέθηκαν να κυνηγάνε από την πρώτη περίοδο ακόμα και με διψήφια διαφορά οι Orlando Tragic κατάφεραν γυρίσουν το παινίδι και  να πάρουν μια μεγάλη νίκη απέναντι στους Να σαι καλά.

Καλύτερα μπήκαν στον αγώνα οι Να σαι καλά που κατάφεραν με επιθετική πολυφωνία να επιβάλλουν το δικό τους ρυθμό. Μάλιστα περίπου ένα λεπτό για την λήξη του πρώτου δεκαλέπτου κατάφεραν να πάρουν την διψηφια διαφορά 11 πόντων (20-9) για να έρθει ένα καλάθι από πλευράς φιλοξενούμενων για να διαμορφώσει το σκορ της πρώτης περιόδου

Το δεύτερο δεκάλεπτο χαρακτηρίστηκε από βιαστικές και κάκες επιθέσεις με τους δύο αντιπάλους να εξουδετερώνουν ο ένας τον άλλο. Οι Orlando Tragic άρχισαν με 0-7 για να φτάσουν την διαφορά στο καλάθι (20-18) , παρόλα αυτά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να απαντήσουν με 6-1 σερί και να πάνε στο ημίχρονο προηγούμενοι με 26-19.

Το τρίτο δεκάλεπτο είχε την παρόμοια εικόνα με αυτήν του δευτέρου. Αυτήν την φορά οι Να σαι κάλα άρχισαν καλύτερα και κατάφεραν σε σχεδόν 8 αγωνιστικά λεπτά να δεχτούν μόλις ένα καλάθι και να πάρουν για δεύτερη φορά διψήφια διαφορά(31-21).Σε εκείνο το σημείο ήταν που γύρισε ο διακόπτης για τους Orlando Tragic που κατάφεραν να τρέξουν ένα 0-6 στα τελευταία 2 λεπτά και να μειώσουν σε 31-27 στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου.

Έχοντας το μομέντουμ του αγώνα οι φιλοξενούμενοι πήραν για πρώτη φορά το προβάδισμα στο σκορ, μετά το αρχικό 3-5 ,δύο λεπτά μετά την έναρξη της τελευταίας περιόδου με 31-33 αυξάνοντας το σερί τους στο 0-12.Μην μπορώντας να βρουν λύσεις επιθετικά γηπεδούχοι ,το σκορ αυξανόταν σταδιακά όλο και περισσότερο φτάνοντας στο τελικό 36-46

MVP αναδείχθηκε ο Σπυρίδης με 15 ριμπάουντ,5 ασσίστ ,3 κλεψίματα και 15 βαθμούς στο σύστημα αξιολόγησης

Για τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο 14 πόντους,4 ριμπάουντ και 2 ασσίστ και 10 βαθμούς στο σύστημα αξιολόγησης

Να σαι καλά:Αφουκατούδης 2,Γαβρίλοβιτς,Γαμβάκης 12(2),Καραγιάννης,Κωστόπουλος 14(2),Μάρκος,Τερζής 2,Τζάμος 6

Orlando Tragic:Αδεμης 2,Βεζύρογλου 9,Βλαχοπαναγιώτης,Βοζινίδης 10,Γιαμούκης 15(3),Θεμιστοκλέους,Καπετανόπουλος,Πάτης 10,Σπυρίδης