15/06/2022
Δεν έχει 15 11 19 2 - 47 -
Jackals 22 19 13 22 - 76 -

Τέρμα τα γκάζια οι Jackals!

Οι Jackals κατάφεραν να κρατήσουν το αήττητο σερί τους μετά από μια εμφατική νίκη απέναντι στους Δεν έχει με τελικό σκορ 47-76.

Αν και το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για του Δεν έχει με ένα φοβερό τρίποντο του Μυλώνα , ο ρυθμός τους έπεσε αρκετά στην συνέχεια του αγώνα κάτι που εκμεταλλεύτηκαν πλήρως οι Jackals οι οποίοι δεν έχασαν στιγμή και έτσι με τα καλάθια Αναστασάκη κατάφεραν να αναπτύξουν μια διαφορά 7 πόντων με την λήξη του πρώτου δεκαλέπτου. Στην συνέχεια αν και οι Δεν έχει προσπάθησαν να ανακάμψουν με τα καλάθια του Γιώργου Μυλωνά αλλά για ακόμα μια φορά οι Jackals θα βρουν τις λύσεις και έτσι θα διευρύνουν ακόμα περισσότερο την διαφορά βάζοντας δύσκολα στους αντιπάλους τους.

Με την έναρξη της τρίτης περιόδου όμως οι Δεν έχει φάνηκαν αναζωογονημένοι και έτσι κατάφεραν με ένα σερί πόντων να μειώσουν την διαφορά μέχρι και τους 9 πόντους , όμως οι φιλοξενούμενοι μπόρεσαν να μείνουν κοντά στο σκορ. Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο όμως τα καλάθια του Τερζίδη σε συνδυασμό με την φανταστική άμυνα των Jackals η οποία περιόρισε τους Δεν έχει μόλις στους 2 πόντους αλλά και τα αρκετά χαμένα σουτ και οι κακές επιλογές στην επίθεση των γηπεδούχων , ήταν οι λεπτομέρειες οι οποίες έκριναν τον τελικό νικητή που ήταν φυσικά οι Jacklas με τελικό σκορ 47-76.

MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Βασίλης Αναστασάκης ο οποίος ο οποίος άγγιξε το double double με 15 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Για την ομάδα των Δεν έχει άξιος αναφοράς είναι ο Γιώργος Μυλωνάς ο οποίος πέτυχε 22 πόντους και μάζεψε 2 ριμπάουντ.

Δεν έχει: Μυλωνάς Γ. 22 (2) , Κοντολέων , Οικονόμου Δ. , Αλβανός 5 (1) , Σαλασάσογλου 3 (1) , Λάμπρου 5 , Οικονόμου Σ. , Μυλωνάς Ν. 12 (2)

Jackals: Ιωαννίδης 12 , Τερζίδης 10 (1) , Αναστασάκης 15 (2) , Τζόκας 3 (1) , Μπουλγουράνος 9 (1) , Λιάτσικος 9 , Τσίπας 9 (1) , Τάσκας 7 (1) , Καλιάτσος 2