06/03/2024
Manchester United BC 22 21 11 24 - 88 -
Golden Steak Evosmos 24 15 17 7 - 63 -

Τέταρτη σερί νίκη για την Manchester United BC!

Στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα , οι δύο ομάδες επέδειξαν ανταγωνιστικότητα και συγκέντρωση. Οι Στεαϊ, Χριστοφιδης και Sangaré της Manchester United προσπάθησαν να επιβάλουν το ρυθμό τους στο παιχνίδι, ενώ οι Γιολβάνης, Γιαννούσης και Μπεκιρι των Golden Steak αντέδρασαν με δυναμισμό και αποφασιστικότητα. Η ομάδα των Golden Steak κατάφερε να προηγηθεί κατά δύο πόντους, αφήνοντας την Manchester United να αισθανθεί την πίεση του αντιπάλου της.

Κατά το δεύτερο δεκάλεπτο, η ανταγωνιστική ατμόσφαιρα συνέχισε να επικρατεί στο γήπεδο. Οι δύο ομάδες εμφάνισαν συνεχή βελτίωση στο παιχνίδι τους, με την Manchester United να αναλαμβάνει τον έλεγχο του αγώνα και να προηγείται κατά τέσσερις πόντους. Οι προσπάθειες των Στεαϊ, Χριστοφιδη και Sangaré απέδωσαν και ενίσχυσαν τη θέση της ομάδας τους στο ματς.

Κατά το τρίτο δεκάλεπτο, η Manchester United συνέχισε να επιδεικνύει την ανωτερότητά της στο γήπεδο. Οι τρεις κορυφαίοι παίχτες της ομάδας έδειξαν την κλάση τους, ενώ η άμυνά τους ήταν ανίκητη. Αντιθέτως, οι Golden Steak βρέθηκαν υποχρεωμένοι να αντιμετωπίσουν τις δυσκολίες και να βρουν λύσεις για να αντιμετωπίσουν την πρωτοπορία της αντιπάλου τους.

Κατά το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, η Manchester United εδραιώθηκε στην κορυφή του αγώνα. Οι Στεαϊ, Χριστοφιδης και Sangaré είχαν την ευκαιρία να επιδείξουν τις ικανότητές τους με εντυπωσιακά καλάθια και αμυντική αντίδραση. Η Manchester United ολοκλήρωσε τον αγώνα με εντυπωσιακή νίκη με σκορ 88-63 επί των Golden Steak.

MVP του αγώνα είναι ο Ρικάρντο Στεαϊ ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 28 πόντους και 17 ριμπάουντ.

Άξιος αναφοράς για τον Evosmo είναι ο Δημήτρης Γιαννούσης ο οποίος έκανε και αυτός Double Double με 17 πόντους και 19 ριμπάουντ.

Manchester United BC: Καρακώστας Κ. 9 (1) , Λαμπρέλλης 5 , Χριστοφιδης 15 (1) , Καρακώστας Α. 2 , Sangaré 15 , Βαρδάκας 3 (1) , Λιλης 11 (3) , Στεαϊ 28 (1)

Golden Steak Evosmos: Γιολβάνης 27 (8) , Παναγιωτούνης , Ψαρριάνης 4 , Γιαννούσης 17 , Γιάνκος , Μπεκιρι 15 (1)