18/12/2023
Yugoπλάστιγγα 12 19 14 13 - 58 -
SKG Bugs 16 15 15 22 - 68 -

Τέταρτη σερί νίκη για τους SKG Bugs!

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με μια σφιχτή μάχη, καθώς οι Yugoπλάστιγγα βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 12-16 από τους SKG Bugs . Οι προσπάθειες των Στέφα και Γιάνναρο των Yugoπλάστιγγα ήταν εντυπωσιακές, αλλά οι SKG Bugs κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα με μια μικρή διαφορά στο σκορ.

Στο ίδιο μήκος κύματος και η δεύτερη περίοδος με το τέμπο να παραμένει γρήγορο. Σε αυτή τη περίοδο οι Yugoπλάστιγγα ήταν αυτοί που κατάφεραν να ελέγξουν τον ρυθμό και να ισοφαρίσουν μέσω των Γιάνναρου, Στέφα και Καπετάνιου διαμορφώνοντας έτσι το σκορ ημιχρόνου σε 31-31.

Η αγωνία και η ένταση συνέχισαν να αυξάνονται και σε αυτή τη τρίτη περίοδο καθώς οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι χέρι καθ' όλη τη διάρκεια της. Οι SKG Bugs ήταν αυτοί οι οποίοι κατάφεραν να κερδίσουν αυτή τη περίοδο με επιμέρους σκορ περιόδου 14-15 δίνοντας έτσι ακόμα μεγαλύτερο ενδιαφέρον για την εξέλιξη του παιχνιδιού.

Στη τέταρτη και τελευταία περίοδο του παιχνιδιού οι SKG Bugs μπήκαν πιο αποφασισμένοι και κατάφεραν να χτίσουν ένα σερί μέσω των Τασιούλα, Μπούφου και Χρήστογλου. Από την πλευρά τους οι Yugoπλάστιγγα προσπάθησαν να ανταποκριθούν στην επίθεση των SKG Bugs αλλά δεν τα κατάφεραν και έτσι έχασαν το παιχνίδι με τελικό σκορ 58-68.

Πολυτιμότερος παίχτης του αγώνα είναι ο Γεώργιος Μπούφος ο οποίος πέτυχε Double Double έχοντας 15 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Πρωταγωνιστής για τους Yugoπλάστιγγα είναι ο Ελευθέριος Στέφας ο οποίος πέτυχε Double Double με 13 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Yugoπλάστιγγα: Γιάνναρος 16(4), Καπετάνιος 12, Κούμαλας 10, Παπαδάμου 7, Στέφας 13

SKG Bugs: Αθανασιάδης 6(1), Δασκάλου 2, Μπούφος 15(1), Ξάνθος 2, Οικονόμου, ΠαπαδόπουλοςΦ. 2, ΠαπαδόπουλοςΑ. 10(2), Τασιούλας 17, Φιλυρίδης, Χρήστογλου 10(2), Χριστοφορίδης 4