02/02/2024
Melisses BC 8 10 11 13 - 42 -
Remal Madri 21 16 20 20 - 77 -

Την καλύτερη θέα για ακόμη μια αγωνιστική η Remal Madri!

Το ξεκίνημα ανήκε στο "Μαντρί", καθώς με όπλο την άμυνα τους, αλλά και τους Λουκόπουλου, Παπαϊωάννου, Αγαδάκο, Ναυπλιώτη και Κουλιαμπή  να ηγούνται των προσπαθειών τους, έκλεισαν την περίοδο με το υπέρ τους 8-21! Από την πλευρά των γηπεδούχων ο Πάτσης πέτυχε 6 πόντους!

Στην συνέχεια, οι φιλοξενούμενοι κράτησαν εκ νέου τον αντίπαλο χαμηλά στο σκορ, κυριάρχησαν στα ριμπάουντ εκμεταλλευόμενοι  την υπεροπλία τους μέσα στο ζωγραφιστό και κατάφεραν να οδηγηθούν στην ανάπαυλα σε θέση οδηγού με σκορ 18-37! Οι Δαβιδέλης και Κουσιορής είχαν από ένα εύστοχο σουτ έξω από την γραμμή των 6.75, ενώ 4 είχε ο Ν.Δούκας για λογαριασμό της ομάδας των Μελισσών!

Στο τρίτο δεκάλεπτο βρεθήκαμε στο ίδιο έργο θεατές, καθώς οι Remal έπαιξε άμυνα για σεμινάριο και με τον Λουκόπουλο να παίρνει το όπλο του με 8 προσωπικούς πόντους, έκλεισαν την προτελευταία στροφή στο συν δεκαοχτώ με σκορ 29-57!

Η τέταρτη περίοδος αποτέλεσε τυπική διαδικασία με τον ήχο από την κόρνα λήξης της γραμματείς να βρίσκει τον Κουσιορή και την παρέα του μα πανηγυρίζει ακόμη μια νίκη με σκορ 42-77!

Betsson MVP ο Γιάννης Παπαϊωάννου  με 10 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 κλεψίματα, ενώ στην αντίπερα όχθη ο Πάρις Πάτσης είχε 13 πόντους, 4 ριμπάουντ και 2 ασίστ!

Οι νικητές είχαν 27/53 δίποντα, 5/16 τρίποντα, 8/13 βολές, 55 ριμπάουντ, 18 ασίστ, 7 κλεψίματα, 3 κοψίματα και 15 λάθη, ενώ οι ηττημένοι είχαν 12/37 δίποντα, 3/19 τρίποντα, 9/22 βολές, 23 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 9 κλεψίματα, 3 κοψίματα και 14 λάθη.

Melisses(Πάτσης): Χ.Δούκας, Ν.Δούκας 16, Μπουγιούκος 2, Παπαδιάς 2, Πάτσης 13, Περδιακάρης, Φράγκος 9.

Remal Madri(Κουσιορής): Δαβίδέλης 5, Κουλιαμπής 6, Κουσιορής 3, Λουκόπουλος 21, Ναυπλιώτης 6, Παπαϊωάννου 10, Πολύδωρος 10, Π. Ρηγόπουλος 4, Σ. Ρηγόπουλος 2, Αγαδάκος 10.

Τι μας άρεσε: Η επιστροφή του Στέφανου Κουλιαμπή στην αγωνιστική δράση!