18/01/2020
Salonica Titans 16 17 14 13 - 60 -
Sintrim Team 4 14 17 9 - 44 -

Τιτανομαχία με τελικούς νικητές τους Τιτάνες BC!

Σε έναν πολύ όμορφο αγώνα που διεξήχθη στο κλειστό της ΔΕΚΑ, οι Τιτάνες κατάφεραν τελικά να επικρατήσουν των Sintrim Team και να φύγουν στο τέλος με το ροζ φύλλο αγώνα.

Δείχνοντας τα δόντια τους από το πρώτο δεκάλεπτο, με τον Βανδήρα να πετυχαίνει 9 πόντους με ένα τρίποντο και με άξιους συμπαραστάτες του τους Καλογήρου και Βασιλείαδη οι Τιτάνες έκλεισαν το δεκάλεπτο προηγούμενοι με σκορ 16-04. Από τους Sintrim, Σβεντσίδης με ένα καλάθι και Λιβέρης με 2 εύστοχες βολές πέτυχαν τους πόντους της ομάδας τους.

Δεύτερο δεκάλεπτο σημειώθηκε ένα εντυπωσιακό στατιστικό με 8!!! παίκτες των γηπεδούχων να γράφουν το όνομά τους στη λίστα των σκόρερ. Από τους φιλοξενούμενους, Λιβέρης με 7(1), Μαυράκης με 3(1) και Σβεντσίδης με 4 πόντους, ισορρόπησαν το δεκάλεπτο, με το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 33-18 υπέρ των γηπεδούχων.

Τρίτο δεκάλεπτο και η Sintrim πέρασε στην αντεπίθεση κερδίζοντας το με σκορ 14-17. Λιβέρης 11(1), Σβεντσίδης 4 και Μαυράκης 2, έδωσαν το σύνθημα για την αντεπίθεση. Από την άλλη όμως ο Δημητριάδης με 2 τρίποντα και με τη βοήθεια των συμπαικτών του, δε παραδινόταν εύκολα.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Sintrim δε μπόρεσαν να συνεχίσουν την αντεπίθεση και έτσι αυτό έκλεισε με σκορ 13-9 υπέρ των γηπεδούχων.

Τελικό σκορ 60-44, με τους Τιτάνες να παίρνουν το ροζ φύλλο αγώνα.

Τιτάνες (Καρατσιάλης Θ.) : Αλειφτήρας 2, Παταπούδης 3(1), Τράκας 3, Τσιβελεκίδης 3, Βανδήρας 18(1), Βασιλειάδης 8, Νούτσιας, Δημητριάδης 10(2), Λάππας 4, Καλαντζής 1, Καλογήρου 4, Σαρασίδης 5.

Sintrim Team : Κατέλας, Λιβέρης 25(3), Μαυράκης 7(1), Σβεντσίδης 10, Κωστάκης, Λακκιώτης, Νατσίδης, Στορόκας 2, Μπούζης.

Τι μας άρεσε: Tο γεγονός ότι στο δεύτερο δεκάλεπτο, σκόραραν οκτώ παίκτες των γηπεδούχων.